Jdeme životem spolu s vámi

Oblast sociálně znevýhodněných - Městská charita Č. Budějovice

Žižkova 309/12, 370 01 České Budějovice

 

Pod Oblast sociálně znevýhodněných spadají tyto služby: 

 

 zpět na hlavní stránku

 

  Děti z nízkoprahu v Infocentru pro mládež

  Děti z nízkoprahu v Infocentru pro mládež

  V pondělí 5. 2. jsme s dětmi navštívili Informační centrum pro mládež v Č. Budějovicích. Zde byl pro děti připravený výtvarný valentýnský workshop, kdy si děti mohly vyrobit valentýnku, papírovou krabičku na dárek a zápich ve tvaru medvídka. 

  Proběhly Obchůdky s Albertem

  Proběhly Obchůdky s Albertem

  Do projektu Obchůdky s Albertem se zapojilo 16 dětí z nízkoprahů, které poctivě vyráběly vánoční dekorace a prodávaly je v prodejně. Vyráběli jsme andělíčky ze šišek, stromečky s korálky, ozdoby ze zažehlovacích korálků, ručně šité jehelníčky Svaté trojice, ale i krásné andělíčky z různých druhů těstovin, papírové ozdoby, PF ze slaného těsta, šperky z fima.

  Vánoční večeře pro lidi bez domova

  Vánoční večeře pro lidi bez domova

  Každý rok provoní, v těsném předvoji Vánočních svátků, prostory Domu sv. Pavla, vůně cukroví, rybí polévky, kapra a bramborového salátu. Nejinak tomu bylo i letos.

  Pozvala nás Arpida

  Pozvala nás Arpida

  Uživatelé a pracovníci Centra Arpida, Nazareta a Domina se ve středu setkali a společně spolu pobyli a zazpívali si u krbu v Arpidě, kde si mohli, kromě jiného, třeba opéct špekáčky.

  Obchůdky s Albertem jsou v plném proudu

  Obchůdky s Albertem jsou v plném proudu

  Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež V.I.P. z Českých Budějovic se zapojilo do unikátního charitativního projektu Obchůdky s Albertem, který během adventu probíhá v mnoha regionech České republiky.

   

  Napsali o Noci venku

  Českobudějovický deník psal o Noci venku dne 22.11. a 24.11. (včetně mnoha fotografií).

  Proběhla Noc venku 2017

  Proběhla Noc venku 2017

  Ve čtvrtek 23.11. proběhla v Českých Budějovicích dlouho očekávaná akce „Noc venku“, kterou pořádala Městská charita (konkrétně Dům sv. Pavla a Terénní program), a do které se zapojili také organizace Prevent 99 z.ú. a Rozkoš bez rizika. V Budějovicích to byl tento rok již čtvrtý ročník, podobný těm předchozím, ale přesto výjimečný. 

  Noc venku

  Noc venku

  Cílem projektu NOC VENKU je seznámit se s problematikou bezdomovectví. Jedná se o šestý ročník celorepublikového projektu, kdy prostředky, které díky podpoře z řad veřejnosti získáme, budou použity na podporu lidí bez domova. 

  Vyjádření Městské charity k úmrtí bezdomovkyně

  Dnešní ráno byla pod mostem (doslova) nalezena mrtvá bezdomovkyně - čtěte např. zde

  Vzhledem k tomu, že jsme s ní byli v častém kontaktu, cítíme potřebu se k záležitosti vyjádřit

  Dušičková mše za zemřelé bezdomovce

  Dušičková mše za zemřelé bezdomovce

  Dne 2.11.2017 se uskuteční již 6. ročník dušičkové mše za všechny lidi, kteří kdy žili a zemřeli na ulici. Cílem tohoto setkání je vzpomenout si na všechny, kteří často neměli tolik štěstí, domov, rodinu nebo zdraví.