Jdeme životem spolu s vámi

Oblast sociálně znevýhodněných - Městská charita Č. Budějovice

Žižkova 309/12, 370 01 České Budějovice

 

Pod Oblast sociálně znevýhodněných spadají tyto služby: 

 

 zpět na hlavní stránku

 

  Napsali o Noci venku

  Českobudějovický deník psal o Noci venku dne 22.11. a 24.11. (včetně mnoha fotografií).

  Proběhla Noc venku 2017

  Proběhla Noc venku 2017

  Ve čtvrtek 23.11. proběhla v Českých Budějovicích dlouho očekávaná akce „Noc venku“, kterou pořádala Městská charita (konkrétně Dům sv. Pavla a Terénní program), a do které se zapojili také organizace Prevent 99 z.ú. a Rozkoš bez rizika. V Budějovicích to byl tento rok již čtvrtý ročník, podobný těm předchozím, ale přesto výjimečný. 

  Noc venku

  Noc venku

  Cílem projektu NOC VENKU je seznámit se s problematikou bezdomovectví. Jedná se o šestý ročník celorepublikového projektu, kdy prostředky, které díky podpoře z řad veřejnosti získáme, budou použity na podporu lidí bez domova. 

  Vyjádření Městské charity k úmrtí bezdomovkyně

  Dnešní ráno byla pod mostem (doslova) nalezena mrtvá bezdomovkyně - čtěte např. zde

  Vzhledem k tomu, že jsme s ní byli v častém kontaktu, cítíme potřebu se k záležitosti vyjádřit

  Dušičková mše za zemřelé bezdomovce

  Dušičková mše za zemřelé bezdomovce

  Dne 2.11.2017 se uskuteční již 6. ročník dušičkové mše za všechny lidi, kteří kdy žili a zemřeli na ulici. Cílem tohoto setkání je vzpomenout si na všechny, kteří často neměli tolik štěstí, domov, rodinu nebo zdraví.

   

  Kus Betléma pro Arpidu

  Kus Betléma pro Arpidu

  Pro někoho možná předčasně a zbytečně brzy, zato v pohodě a klidu, jsme dnes „slámovali“ pro Betlém, který bude po celou dobu Adventu a o Vánocích vystaven u Arpidy.

  Den otevřených dveří pro školy v NZDM V.I.P.

  Den otevřených dveří pro školy v NZDM V.I.P.

  V týdnu od 18. do 24. září 2017 proběhly v 53 městech České republiky dny otevřených dveří, divadelní představení, koncerty a festivaly. Zkrátka bezmála stovka akcí v nízkoprazích, a to všechno s cílem upozornit na práci a význam těchto zařízení, kam mohou děti po škole přijít trávit volný čas nebo řešit problémy bez jakýchkoli registrací, či poplatků.

  Pasování školáků v NZDM V.I.P.

  Pasování školáků v NZDM V.I.P.

  Na začátek školního roku jsme pro děti připravili pasování školáků v NZDM V.I.P. Ve spolupráci se Sasankou jsme zorganizovali odpoledne plné vědomostních úkolů – škola hrou. Když děti dorazily, dostaly kartičku, kde měly splnit šest úkolů, které měly prověřit jejich znalosti a dovednosti ze školy a u prvňáčků jejich školní zralost. 

  Výstava Z duše

  Výstava Z duše

  V rámci týdne duševního zdraví se ve středu 20. září uskutečnila vernisáž výstavy nazvané "Z duše" v křížové chodbě kláštera na Piaristickém náměstí v Č. Budějovicích. 

  Tygří drápy zvítězily nad paralympionikem

  Tygří drápy zvítězily nad paralympionikem

  V pondělí zahájilo DominoTýden pro duševní zdraví přátelským turnajem v iBoccie. Na organizaci Domino spolupracovalo s centrem Arpida, které mělo na starosti sportovně-technickou stránku klání. Hvězdným hostem turnaje byl pan Radek Procházka, stříbrný medailista z Letních olympijských her v Londýně 2012.