Jdeme životem spolu s vámi

Děti z nízkoprahů prodávají vlastní dárky

Děti z nízkoprahů prodávají vlastní dárky

Do projektu Obchůdky s Albertem, který probíhá po celé republice, se zapojily i děti z nízkoprahových zařízení pro děti a mládež. Cílem celé akce je připravit děti na vstup do reálného života a představit jim základy podnikání formou výroby a prodeje vánočních dárků a dekorací.

Dárky lze zakoupit ve vybrané dny na vybraných prodejnách Albert ve všech krajích České republiky. Výtěžek z prodeje pak děti mohou použít podle svého uvážení. O šikovnosti dětí z Nízkoprahových zařízení pro děti a mládež organizace Městská charita České Budějovice se můžete přesvědčit v pátek 2 . a v sobotu 3.12. v prodejně Albert v ulici Pekárenská a v pátek 16.12. v prodejně Albert v Suchém Vrbném.

Děti se na akci pilně připravovaly

V pátek 2. a sobotu 3. 12. se na své zákazníky budou od 10.00 hodin těšit děti z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P., které se na tuto příležitost připravovaly několik měsíců. Děti navíc dostaly tipy a zajímavé informace o základech obchodování, které mají následně možnost uplatnit v praxi při prodeji svých výrobků.

„V momentě, kdy jsem dětem představili projekt Obchůdky s Albertem, byly maximálně nadšené. Když jsme jim vysvětlil, co to pro ně všechno znamená, že musí vymyslet, co budou vyrábět, společně musíme udělat rozpočet a pak samozřejmě vše prodávat, byly ještě nadšenější a hned chtěly začít tvořit. Nakonec se do projektu zapojilo 8 dětí, které jsou opravdu moc šikovné a mají představu, co pro to musí udělat. Samozřejmě se nejvíce těší na samotné prodávání a tím, že ví, že jejich odměna je přímo odvislá od toho co prodají, o to více se budou snažit. Ne všechny fáze výroby děti bavily, ale dokázaly si uvědomit, že platí známe heslo, „Bez práce nejsou koláče:“ říká Jitka Oupicová, sociální pracovnice.

Děti tak budou v  prodejně Albert sídlící v Pekárenské ulici prodávat převážně vánoční ozdoby a dekorace z různých materiálů. Například papírového andělíčka strážníčka, andělíčky ze šišek, ozdoby ze zažehlovacích korálků, ale i krásné andělíčky z různých druhů těstovin, papírové ozdoby, pf ze slaného těsta, dokonce i pár šperků z fima. Děti si také nacvičují jak nakupující oslovovat, přemýšlejí, jak svůj krámeček vyzdobí a co si obléknou na sebe. Tak se přijďte sami přesvědčit, jak jim to jde a udělat si radost z malého dárečku, který si můžete zakoupit a zároveň tak přispět na dobrou věc.

V pátek 16. 12. se na své zákazníky budou od 14.00 hodin těšit děti z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Srdíčko - Jiloro., které se na tuto příležitost připravovaly několik měsíců. Děti navíc dostaly tipy a zajímavé informace o základech obchodování, které mají následně možnost uplatnit v praxi při prodeji svých výrobků.

„Děti z naší klubovny rády vyrábějí všelijaké výrobky. Když jsme se jim snažili přiblížit, co nám projekt „Obchůdky Albert“ přinese, byly nadšené. Těšily se na vyrábění věcí s vánoční tematikou a nemohly se dočkat chvíle, kdy se do vyrábění pustí. Když jsme jim navíc řekli, že nakonec několik z nich půjde společně s námi prodávat klubové výrobky, měly ještě větší radost. Do vyrábění se aktivně zapojilo 6 uživatelů. Výrobky se snažily dělat co nejlépe, protože před sebou měly okamžik, kdy se je budou snažit někomu prodat. Žádné z těchto dětí se ještě k prodeji svých výrobků nedostalo, a tak se na to velmi těší.“ říká Tomáš David, sociální pracovník.

Děti tak budou v Suchovrbenské prodejně Albert prodávat například stojany na svíčky ve formě sněhuláků, adventní kalendáře, vánoční ozdoby, keramické výrobky, jmenovky na vánoční dárky, okrasné stromky a šišky na stuze. Vaneska,  která bude výrobky i prodávat řekla: „Nejvíce mě bavilo vyrábět sněhuláky, ale opravdu se těším, jak připravím náš stánek v prodejně a budu prodávat ve svých nových botách.“

 

Obchůdky s Albertem probíhají po celé republice

Projektu, který organizuje a podporuje Nadační fond Albert, se celkově účastní 68 dětských domovů a neziskových organizací ze všech regionů České republiky. Probíhá během adventu od 25. listopadu až do 20. prosince. Díky Obchůdkům s Albertem mají děti ze sociálně znevýhodněného prostředí možnost získat zábavnou formou dovednosti ze světa obchodu, které poté mohou využít v samostatném životě.

V rámci projektu děti absolvovaly školení, kde se dozvěděly více o volbě sortimentu, chování k zákazníkům, marketingu či týmové spolupráci. Po dokončení školení obdržely malé dětské týmy finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu svých vánočních produktů. Veškerý výtěžek, který utrží, navíc poputuje ke konkrétnímu dítěti, které výrobek vytvořilo.

Seznam všech prodejen, v nichž bude možné produkty dětí zakoupit, naleznete na webu Nadačního fondu Albert.

 nfa-logotyp-4f041b60548ea