Jdeme životem spolu s vámi

Jarní pobyt na Ktiši

Jarní pobyt na Ktiši

Zaměstnanci a uživatelé služby Domino, která poskytuje péči lidem s duševním onemocněním, se 25. - 27. 5. zúčastnili společného "ozdravného" pobytu na faře Ktiš.

V pondělí 25. 5. jsme se všichni v kolem deváté hodiny sešli na autobusovém nádraží a vydali se v 9.00 hodin autobusem směr Ktiš. Během cesty jsme jednou přestupovali (v Prachaticích) – toto zastavení jsme využili k nákupu vuřtů na večerní opékání.

Okolo poledne jsme dorazili do Ktiše, kde jsme byli mile přivítáni. Došli jsme se ubytovat, vybalit si a již na nás čekal výborný oběd – polévka a boloňské těstoviny. Bylo to výborné a po cestě jsme se opravdu dobře najedli. Po obědě a malém odpočinku jsme se vydali jen na malou procházku do okolí, abychom využili pěkného počasí.

Když jsme se vrátili z procházky, tak na nás již čekal oheň a my jsme si mohli opéct večeři (klobásy či vuřty, které jsme si po cestě do Ktiše nakoupili). Večer jsme se rozhodli trochu relaxovat a tak jsme povídali u ohníčku, odpočívali na pokojích… prostě kdo měl na co náladu.

V úterý nás probudilo deštivé počasí a tak jsme celé dopoledne až do oběda strávili ve společenské místnosti a hráli jsme hry („Activity a žolíky“). Po obědě jsme pomohli s umytím nádobí a poté jsme využili, že přestalo pršet a vydali jsme se do lesa, kde je postavena křížová cesta. Z křížové cesty jsme se šli pak ještě projít dál k ohradě s lesní zvěří, kde chovají muflony a křížence divokých prasat. Poté jsme se vydali zpět na faru, kde jsme si trochu odpočinuli a dali si výbornou večeři. Protože jsme byli po celém dnu unaveni, tak jsme se rozhodli, že si večer pustíme TV a trochu si odpočineme.

Ve středu ráno jsme se probudili opět do uplakaného dne, ale nenechali jsme se tentokrát zastrašit a rozhodli jsme se navštívit místní kostel- tentokrát jsme se díky opravám dostali a do věže ke zvonům. Z kostela jsme se šli ještě projít k místnímu rybníku, u kterého udělali novou odpočinkovou zónu s lavičkami. Po obědě jsme se bohužel již museli zabalit, rozloučit a vydat se na zpáteční cestu do Českých Budějovic.

Celý pobyt jsme si všichni patřičně užili a moc děkujeme všem z Ktiše, kteří se o nás po dobu pobytu starali. Měli jsme se krásně… :-). Celá akce byla zaměřena na zážitkovou terapii (nácvik sebepéče v přírodních podmínkách, vzájemná tolerance a pomoc, práce ve skupině, aj.).

Ludmila Cimlová

Související galerie