Jdeme životem spolu s vámi

Domino se účastnilo veřejného turnaje v iBoccii

Domino se účastnilo veřejného turnaje v iBoccii

Domino (zařízení Městské charity České Budějovice) se v rámci projektu Think Big ,,Boccia míří na jih“ dne 8. března 2012 v českobudějovické Sportovní hale účastnilo prvního veřejného turnaje v iBoccii.      (více)

Tento sport, který je podobný francouzskému pétanque, je určen jak pro lidi s postižením, tak i bez něj. Turnaje se zúčastnilo šestnáct týmů z Jihočeského kraje a podpořit je přišla více než stovka diváků. Záštitu nad turnajem převzal náměstek českobudějovického primátora Mgr. Petr Podhola.

Turnaj zahájilo taneční vystoupení dívek z Dancing Dolls. Týmy se poté rozdělily do čtyř hracích ploch, ze kterých postupně vzešla finálová čtveřice. Domino se svým týmem „Bumbác“ vybojovalo krásné 8. místo! Doprovázel nás úžasný fanklub, vytvořený z uživatelů Domina, jejich rodinných příslušníků, pracovníků Městské charity a praktikantů Pedagogické fakulty JČU. Všichni nám fandili a velmi hlasitě povzbuzovali.

Na prvním místě se umístily (S)pecky ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity, druhé obsadil tým Loděnice z 1. Centra zdravotně postižených a třetí místo získal tým organizátorů Odpad Festu. Celý turnaj, který se nesl ve sportovním duchu, jsme si patřičně užili a těšíme se na další.

Více informací naleznete na www.boccia-cb.tym.cz .

Kateřina Kosová