Jdeme životem spolu s vámi

Kulinářské umění s EU

Kulinářské umění s EU

V pátek 2. 12. 2016 proběhlo v Dominu Městské charity České Budějovice další netradiční Kulinářské umění – „Vánoce v EU. Touto akcí jsme pokračovali ve velmi vydařené spolupráci s Eurocentrem České Budějovice a Europe Direct České Budějovice, se kterými vaříme již od roku 2014. Cílem dnešního vaření bylo představit uživatelům Domina, jak slaví Vánoce různé menšiny v Evropě.

Moc děkujeme pracovnicím Eurocentra PhDr. Kateřině Šímové a Europe Direct Veronice Krotké a jejich stážistce Tereze, které si pro nás připravily program na celý den. Na začátek dne pro nás měla stážistka z Europe Direct nachystanou moc zajímavou prezentaci o tom, jak slaví Vánoce menšiny v Evropě. Tato prezentace byla opravdu velice zajímavá a dozvěděli jsme se spoustu nových informací.

Po přednášce jsme se všichni společně pustili do přípravy „Slovenské kapustnice“ a italského dezertu „Panettone“. Uživatelé Domina se podíleli na přípravě celého dne. Pomáhali s úklidem a úpravou společenské místnosti a společně s pracovnicemi Eurocentra a Europe Direct připravovali celé menu, krájeli a čistili zeleninu, klobásy, míchali apod. Kulinářské umění se opět stalo pro všechny zúčastněné nezapomenutelným zážitkem plným dojmů.

Moc děkujme PhDr. Kateřině Šímové, Veronice Krotké a stážistce Tereze za osobní nasazení a den plný chutí, vůní a zážitků. Už nyní se těšíme na další spolupráci v roce 2017.

Související galerie