Jdeme životem spolu s vámi

Nízkoprahová zařízení Charity slaví s dětmi Vánoce

Nízkoprahová zařízení Charity slaví s dětmi Vánoce

Sociální práce v lokalitách, které patří mezi vyloučené (nebo vyloučením ohrožené), vyvrcholila vánočními oslavami s dětmi.

V.I.P. rodina (Vrbenská)

Ve středu 12.12.2012 pořádalo Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež V.I.P. při Městské charitě České Budějovice na bytovém domě Vrbenská Vánoční tvořivou dílnu pro děti.

Touto akcí završili svou dvouměsíční práci v této lokalitě. Během této doby nakontaktovali 15 rodin. Ze sociálních služeb nejčastěji poskytovali informační servis, kontaktní práci, sociální poradenství a kontakt s dalšími institucemi.

V rámci Vánoční tvořivé dílny, kterou NZDM V.I.P. pořádalo společně s Terénním programem, děti vyráběly sněhuláka z vaty, vymalovávaly krásné obrázky a nakonec jim Ježíšek nadělil drobné dárky.

V.I.P.

Ježíšek naděloval také v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež V.I.P. V rámci čtvtečního programu dne 13.12.2012 děti zdobily vánoční stromeček, zpívaly koledy a nakonec také rozbalovaly dárečky, které jim přichystaly pracovnice NZDM V.I.P.

Na závěr roku byly také předány diplomy a poháry pro vítěze dlouhodobého turnaje ve stolním tenise a kulečníku.

Srdíčko - Jiloro

Také v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Srdíčko - Jiloro byl celý prosinec naplněný akcemi.

Nejprve se děti zúčastnily zdobení vánočního stromečku na Výstavišti.

V sobotu 1.12.2012 pak děti jely na divadelní představení Pohádková rezervace, v rámci kterého byly vyhlášeny výsledky prvního stupně Malé energetické akademie. Ačkoliv byl úkol velice obtížný, získal tým z Jilora nejvíce bodů a obsadil první místo.

Ve črtvrtek 6.12.2012 dorazil na Jiloro Mikuláš se svojí družinou a dětem, které zaspívaly písničku nebo řekly básničku, předal sladkou nadílku. S akcí pomáhaly firemní dobrovolnice z České Spořitelny, za což jim patří velký dík.

V pátek 13.12.2012 se uskutečnila poslední akce tohoto roku a to sice Vánoční večírek. Starší děti hrály s kapelou a mladší děti si s Terezou Gulovou připravily sváteční pohoštění. Nakonec dětem nadělil Ježíšek drobné dárky.

Velké množství dalších informací a fotografií naleznete na Facebooku

Související galerie