Jdeme životem spolu s vámi

Pouliční piknik pro osoby bez domova

Pouliční piknik pro osoby bez domova

Ve čtvrtek 16. 7. pořádal Terénní program Městské charity Č. Budějovice již čtvrtý Pouliční piknik pro osoby bez domova. I tentokrát se uskutečnil v parku ve Stromovce v oblasti mezi Sportovní halou a Stromovkou.

Piknik byl určen všem uživatelům Terénního programu a uživatelům Domu sv. Pavla. Navzdory téměř tropickému počasí byla účast velká, přišlo kolem 25 uživatelů a několik zaměstnanců Městské charity v čele s ředitelem charity Mgr. Josefem Hesem.

Jako občerstvení bylo podáváno uzené maso s chlebem, hořčicí a kozími rohy, jako sladká tečka zákusky z cukrárny U Broučků, které nám daná cukrárna poskytla jako věcný dar. K pití byly nealkoholické limonády, k dispozici byla pro uživatele také káva.

Během pikniku si uživatelé mohli zahrát různé hry, př. karty, pétanque, fotbal, šachy, měli možnost vyzkoušet si také slackline, neboli chůzi po laně. Na dekách se povídalo o všedních starostech a radostech, uživatelé mohli v rámci pikniku využít také sociální poradenství.

Terénní program v rámci pikniku nabízel uživatelům také oblečení a obuv ze šatníku (např. trička, kalhoty, spodní prádlo atd.), které si uživatelé mohli odnést. V případě potřeby poskytoval také základní zdravotní ošetření.

Piknik uběhl díky příjemné atmosféře velmi rychle a také ohlasy uživatelů na piknik a průběh odpoledne byly kladné.

Zapsala: Andrea Vitošová