Jdeme životem spolu s vámi

Cyklovýlet "Po stopách Emy Destinnové"

Cyklovýlet "Po stopách Emy Destinnové"

Protáhnout občas svaly je potřeba, zvlášť když tomu přeje počasí. Cyklistika může představovat pro náš uspěchaný životní styl určité rekreační a sportovní vyžití. I my v Nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež V.I.P.  a Srdíčko – Jiloro jsme se rozhodli pro svou fyzickou kondici něco udělat a vyrazili tedy na celodenní výlet na kolech do Třeboně.  Uživatelé celou akci pozitivně kvitovali a byla jakousi odměnou za celoroční dobré chování.

Třeboňsko je oblíbeným místem pro aktivní trávení volného času, ale také k různým sportovním aktivitám. Téměř ideální podmínky zde najdou vedle rybářů příznivci cykloturistiky.
Na Třeboňsku se nachází celá řada
naučných cyklostezek, které vedou jihočeskou krajinou a prostřednictvím informačních tabulí podávají zajímavé informace o Třeboňsku.

 Náš cyklovýlet jsme naplánovali na 6. 8. 2013 na celý den. Z Českých Budějovic jsme vyrazili v devět hodin dopoledne linkovým autobusem do našeho cíle města Třeboně.  Za svůj cíl jsme vybrali cyklostezku nazvanou „Po stopách Emy Destinnové.“ Půjčená kola pro nás byla připravena již v půl desáté v Třeboni na začátku naší cesty. Stezka je dlouhá asi 48 km a skýtá mnoho zastávek na významných místech ze života operní pěvkyně. Tímto jsme do sportovní aktivity zakomponovali i vzdělávání přirozenou cestou. Stezka je pěkná, v krásném a příjemném prostředí Třeboňska.

 Celou cestu bylo velmi krásné počasí, až na velké horko, vydařené. Jelikož slunce se velice činilo, odměnou nám bylo vykoupání se v desátém největším rybníce Jihočeského kraje – Světě. Zpět do Českých Budějovic jsme dorazili kolem páté hodiny odpolední. Celkově se akce velice vydařila a byla účastníky hodnocena velmi pozitivně.