Cyklovýlet "Po stopách Emy Destinnové"

Cyklovýlet "Po stopách Emy Destinnové"

Protáhnout občas svaly je potřeba, zvlášť když tomu přeje počasí. Cyklistika může představovat pro náš uspěchaný životní styl určité rekreační a sportovní vyžití. I my v Nízkoprahových zařízeních pro děti a mládež V.I.P.  a Srdíčko – Jiloro jsme se rozhodli pro svou fyzickou kondici něco udělat a vyrazili tedy na celodenní výlet na kolech do Třeboně.  Uživatelé celou akci pozitivně kvitovali a byla jakousi odměnou za celoroční dobré chování.

Třeboňsko je oblíbeným místem pro aktivní trávení volného času, ale také k různým sportovním aktivitám. Téměř ideální podmínky zde najdou vedle rybářů příznivci cykloturistiky.
Na Třeboňsku se nachází celá řada
naučných cyklostezek, které vedou jihočeskou krajinou a prostřednictvím informačních tabulí podávají zajímavé informace o Třeboňsku.

 Náš cyklovýlet jsme naplánovali na 6. 8. 2013 na celý den. Z Českých Budějovic jsme vyrazili v devět hodin dopoledne linkovým autobusem do našeho cíle města Třeboně.  Za svůj cíl jsme vybrali cyklostezku nazvanou „Po stopách Emy Destinnové.“ Půjčená kola pro nás byla připravena již v půl desáté v Třeboni na začátku naší cesty. Stezka je dlouhá asi 48 km a skýtá mnoho zastávek na významných místech ze života operní pěvkyně. Tímto jsme do sportovní aktivity zakomponovali i vzdělávání přirozenou cestou. Stezka je pěkná, v krásném a příjemném prostředí Třeboňska.

 Celou cestu bylo velmi krásné počasí, až na velké horko, vydařené. Jelikož slunce se velice činilo, odměnou nám bylo vykoupání se v desátém největším rybníce Jihočeského kraje – Světě. Zpět do Českých Budějovic jsme dorazili kolem páté hodiny odpolední. Celkově se akce velice vydařila a byla účastníky hodnocena velmi pozitivně.