Jdeme životem spolu s vámi

Na Hosíně se zachraňoval Večerníček

Na Hosíně se zachraňoval Večerníček

Večerníček - kreslený chlapeček v papírové čepici, který k nám z televizních obrazovek přichází již skoro 50 let a doprovází děti ke spánku. Ale co když ztratí pár pohádek? Nevadí, všechno se dá spravit. Děti ze středisek V.I.P. a Jiloro pomáhaly Večerníčkovi ztracené pohádky hledat. A jak se to povedlo? Na výbornou! 

Postavičky z různých pohádek, Večerníček a nabitý program, to bylo hlavní lákadlo letního dětského tábora na Hosíně, který připravila nízkoprahová zařízení pro děti a mládež V.I.P.  a Jiloro. Ústřední linka celého tábora se nesla v duchu toho, že Večerníček poztrácel některé ze svých pohádek a úkolem dětí bylo mu pomoci je najít, jinak hrozí, že bude zrušen, a to samotným ředitelem České televize.

 Za každou disciplínu děti dostávaly odznáčky od pohádkových postaviček a lepily si je na svoje čepičky. Maková panenka a motýl Emanuel rozdávali odznáčky za pomoc při sbírání makových semínek a za šikovnost při hledání ztracených perel. S vílou Amálkou si děti barevně namalovaly památný talíř. Šebestová a pomocníci secvičili parádní divadlo a v neposlední řadě hlavním programem byla šipkovaná.  Na děti čekalo šest závodních disciplín, které byly kombinací pohybových her, dovednostního umu, postřehu, trénování paměti, šikovnosti a obratnosti.

 "Vstávat a cvičit" znělo při ranní rozcvičce, za kterou byl nejen pohádkový odznáček, ale i ceny za první, druhé, třetí místo a speciální pro lenocha. I přes nepřízeň počasí se táborem nesla dobrá nálada, ale i soupeření o odznáčky. Největším nepřítelem dětí byla stezka odvahy. Ta, jak se ukázalo později, vůbec nebyla strašidelná. Na konci cesty totiž na děti čekal dráček Mráček a za to, jak byly děti šikovné, jim ukázal svůj kouzelný tanec a začaroval je tak, aby měly pořád jen krásné sny.

Poslední den tábora, napětí vzrůstalo, měl přijet pan ředitel a zkontrolovat, jestli děti našly všechny pohádky, co Večerníček ztratil. Pan ředitel přijel, pěkně se poměl a začalo sčítání pohádek. Chvíle napětí a bylo spočítáno. Večerníček bude dál, děti se radovaly a bylo veselo. Za odměnu a šikovnost každého byly rozdány různé pamlsky a odměny za odznáčky.

 Celkově se tábor i přes deštivé počasí velice vydařil, dětem se moc líbil a pohádkovým postavičkám také. Aby taky ne, přece Charita je kvalita!