Jdeme životem spolu s vámi

V.I.P. bezpečně!

Česká republika se dlouhodobě řadí ke státům EU s nejtragičtějšími statistikami dopravních nehod. Naším cílem je alespoň kouskem přispět ke snižování tohoto čísla, proto jsme zážitkovou formou pojali i prevenci dopravních nehod mezi našimi uživateli.

Ve středu 20. 7. 2016 jsme se skupinkou uživatelů NZDM V.I.P. vyrazili na cvičné dopravní hřiště ÚAMK. Ve spolupráci s Městskou policií Českých Budějovic a Bezpečně na silnicích o.p.s v rámci projektu „Na kole jen s přilbou“ jsme se od městských strážníků a Týmu silniční bezpečnosti dozvěděli, jak má být vybaveno jízdní kolo, aby bylo bezpečné. Pozornost byla zaměřena i na správné používání cyklistických přileb. Dozvěděli jsme se také vše o povinné výbavě kola, o tom jak správně nasadit helmu tak, aby byla funkční, jak být na kole co nejvhodněji oblečen, aby se zvýšila viditelnost cyklisty na maximum a mnoho dalších zajímavých a nosných informací pro cyklisty a koloběžkáře.

Druhá polovina programu se nesla v praktickém duchu, kdy si uživatelé a pracovnice vyzkoušeli již samotnou jízdu na dopravním hřišti, přímo za asistence strážníků městské policie, kteří dětem nejprve vysvětlili, co jednotlivé značky na dopravním hřišti znamenají a poté bděli nad samotnou jízdou uživatelů a sčítali jim jejich chyby v „provozu“. Uživatelé tak hned dostali zpětnou vazbu od odborníků a informace tak nezanikly.

Ověřili jsme si, že získat teoretické informace, jak předcházet úrazům v silničním provozu není dnes až tak složité. Ovšem možnost seznámit se s příslušnými zásadami prakticky, přímo v terénu, může být skutečně účinnou prevencí vzniku vážných zranění na silnicích.

Mnohokrát bychom touto cestou chtěli poděkovat strážníkům městské policie Českých Budějovic za ochotu, program a péči o uživatele, ÚAMK za poskytnutí dopravního hřiště a zázemí a v neposlední řadě pak společnosti Bezpečně na silnicích, konkrétně pak Týmu silniční bezpečnosti. Díky!

 

mailLogo úamkznakMP

Na fotky se můžete podívat níže v přiložené fotogalerii. 

Související galerie