Jdeme životem spolu s vámi

VIP slaví Vánoce

VIP slaví Vánoce

S dětmi, které celoročně navštěvují nízkoprahové zařízení pro děti a mádež V.I.P. při Městské charitě České Budějovice, jsme měli jako každý rok vánoční večírek.

Než děti dorazily, připravili jsme malé pohoštění. Z džusu a ovoce jsme uvařili teplý punč, na tácky jsme dali cukroví, které jsme v úterý upekli a promazali. Doplnili jsme to ještě ovocem-banány, pomeranči a mandarinkami, ale také sladkými perníčky.

 mladšími uživateli a jejich rodiči jsme nejdříve ozdobili stromeček, u toho nám hráli koledy. Potom ti nejmladší vyráběli řetěz na stromeček a ostatní si vyrobili krásnou ozdobu na stromeček. Čekání na Ježíška jsme si zkrátili tanečním vystoupením holek a také mlsáním cukroví a punče. Povídali jsme si spolu o tom, jak slaví ježíška děti, jaké mají zvyky a co mají dobrého k jídlu.

Když zazvonil zvoneček, šli jsme se podívat pod stromeček na dárečky. Děti si hned dárečky rozbalily a koukaly, co dostaly ostatní. Ještě jsme dětem rozdali zbytek cukroví a ovoce. Nakonec jsme si se všemi popřáli krásné vánoce a děti vyrazily k domovu. Starší uživatelé v klubu dostali také dárečky. Nejdříve společné do klubu, nové klávesy a také pálky na pinpong. Potom dostal každý svůj dáreček – propisku jako náramek.

Nakonec jsme vyhlašovali a předávali ceny celoročním hráčům kulečníku a pinčesu. Někteří byli opravdu překvapeni, jak se jim dařilo. Jiný už plánovaly strategii na příští rok. Vánoční večírek patří tradičně mezi nejoblíbenější akce. Nejen pro děti, ale i nás pracovníky. Atmosféra byla téměř vánoční, děti byly veselé a usměvavé a v klubu bylo moc veselo. Byla to krásná tečka za celoroční práci s uživateli.

Uživatelé a pracovníci NZDM V.I.P. děkují všem za podporu a spolupráci a přejí krásné vánoce a mnoho zdraví, sil i úspěchů v roce 2017.

Související galerie