Jdeme životem spolu s vámi

Auto pro CHARITU

Auto pro CHARITU

V úterý 9. 8. 2011 předala společnost ČEZ Správa majetku s.r.o. osobní automobil Renault Kangoo Městské charitě České Budějovice. Automobil doplní vozový park a bude využíván sociálními pracovníky za účelem poskytování komplexní domácí péče. Městská charita velice děkuje za poskytnutí tohoto daru. (více)

V pořadí již desátý užitný automobil dnes darovala společnost ČEZ do jižních Čech. Renault Kangoo bude především rozvážet obědy a zdravotní pomůcky ve službách terénních pracovníků Městské charity České Budějovice. „Jsem přesvědčen, že vozidlo přispěje k denní obsluze více jak pěti stovek klientů, kterým Městská charita v českobudějovické oblasti poskytuje službu,“ říká zástupce ředitele JE Temelín Antonín Ješátko, který vozidlo předával a doplňuje: „Přesto, že nejde o nové vozidlo, tak prošlo technickou revizí a věřím, že tady v Budějovicích udělá ještě kus záslužné práce.“

 

Pomoc společnosti ČEZ ocenil ředitel Městské charity České Budějovice Mgr. Josef Hes. „Automobil, který jsme dnes dostali od společnosti ČEZ bude sloužit naší pečovatelské službě především k rozvozu obědů a kompenzačních pomůcek pro staré a nemocné lidi. Máme k dispozici 24 vozů a náš vozový park je poměrně starý. Pro jeho obnovu bychom potřebovali takový velkorysý dar každý čtvrtrok po dobu několika let. Víte dotace, které získáváme od státu, a které jsou stále více kráceny, není možné využít na pořízení vozů, které nutně potřebujeme. Dar ČEZ nám tedy v obsluze našich klientů pomůže opravdu významně,“ říká ředitel Městské charity České Budějovice.

 

Městská charita Č.Budějovice zajišťuje široký region města prakticky v dojezdu hromadné dopravy a v tomto okruhu má více jak 500 klientů. To je samozřejmě náročné materiálně i personálně. „Naše pečovatelská služba má 24 lidí, domácí ošetřovatelskou péči zajišťuje deset sester a máme i patnáct osobních asistentů. A materiálového vybavení nikdy není dost a v dobré kvalitě. My jsme terénní služba a auto je prakticky náš základní prostředek. Vždyť pokaždé se musíme nejdříve k člověku dostat a teprve poté jsme schopni mu poskytnout službu nebo pomoc. A peněz na vylepšení vozového parku je bohužel stále méně a méně. Dar společnosti ČEZ nám tedy pomáhá v našem nejslabším a zároveň velmi důležitém místě – mobilitě našich pracovníků,“ pochvaluje si Bc. Zuzana Černá, výkonná manažerka Komplexní domácí péče.

 

Další kontakt: Mgr. Josef Hes, ředitel Městské charity České Budějovice, tel 387 718 202

Václav Brom tiskový mluvčí JE Temelín

 

Text k foto: Užitný automobil za společnost ČEZ předal zástupce ředitele JE Temelín Antonín Ješátko (vlevo). Dále na foto zleva zástupci Městské charity České Budějovice manažerka Komplexní domácí péče Zuzana Černá, ředitel Josef Hes a vedoucí autoparku Karel Ružarovský.