Jdeme životem spolu s vámi

Jak jelo V.I.P. a Jiloro - Srdíčko na Bezdrev

Jak jelo V.I.P. a Jiloro - Srdíčko na Bezdrev

V rámci prázdninového programu Nízkoprahových zařízení pro děti a mládež V.I.P. a Jiloro - Srdíčko jsme uspořádali 9. - 10. 7. 2013 dvoudenní sportovní akci. Náš cíl představovala chatová oblast u rybníka Bezdrev, kam jsme se s dětmi vypravili na kolech a koloběžkách. Náš cyklovýlet byl doplněn o pestrý program, různé pohybové aktivity a v neposlední řadě i o dopravní výchovu.  

Na úvod našeho cyklovýletu jsme se s dětmi sešli v 9 hodin dopoledne na Náplavce u Dlouhého mostu v Českých Budějovicích. Na toto místo nám přivezli zapůjčená kola a koloběžky a domluvili se s dětmi na trase našeho výletu. Rozdělili jsme se do skupin a vyrazili směr město Hluboká nad Vltavou po cyklostezce. Po cestě jsme si připravili doprovodné aktivity. Z těch nejzajímavějších například interaktivní formou podaná dopravní výchova zaměřená především na znalost značek a základních pravidel dopravního provozu. Na děti čekala odměna za zvládnutí dopravní výchovy v podobě řidičského průkazu na kolo. Na oběd jsme si s dětmi zašli do restaurace Na Kanále.

Dílčím cílem našeho výletu byla Zoologická zahrada Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Do zoologické zahrady jsme s dětmi dorazili okolo třetí hodiny odpolední. Samotná prohlídka ZOO byla spojena hned s několika vědomostními soutěžemi a na pro děti jsme měli připraven i poznávací kvíz. Po návštěvě ZOO jsme se s dětmi dopravili do chaty v kempu. Následující program byl pro děti připraven v duchu pohybových aktivit. Hráli jsme fotbal, sbírali dřevo na táborák a opekli si buřty k večeři. Jako překvapení jsme pro děti připravili klasickou stezku odvahy.

Druhý den po snídani jsme se šli vykoupat do rybníka Bezdrev. Po uklizení chaty a sbalení všech věcí jsme se vypravili směrem zpět do Hluboké nad Vltavou. Odtud jsme jeli výletním vláčkem z kempu až pod zámek. V zámecké zahradě byl již připraven pizza piknik. Po siestě v zámecké zahradě jsme soutěžili o nejkreativnější tematickou fotografii. Do Českých Budějovic jsme po úspěšně absolvovaném výletu dorazili okolo 16 hodině odpolední. Celým dvoudenním výletem nás doprovázelo krásné počasí, výborná nálada a nadšení.