Jdeme životem spolu s vámi

Ohlédnutí za Bambiriádou 2013 s V.I.P. a Jilorem

Ohlédnutí za Bambiriádou 2013 s V.I.P. a Jilorem

Patnáctý ročník jedinečné celorepublikové akce, pořádané Českou radou dětí a mládeže, se tentokrát zabýval tématem dětství. „Dětství v proměnách času" - pod tímto mottem se letos uskutečnila Bambiriáda 2013. Byly děti v jiných staletích jiné, nebo bylo jiné jen prostředí, které jim dospělí vytvořili? Jak asi vypadaly radosti a starosti dětství?

Naše nízkoprahová zařízení pro děti a mládež V.I.P. a Jiloro se nejen připraveného programu zúčastnila, ale také aktivně zapojila a připravila program pro všechny příchozí děti. Bambiriádu si děti náramně užily a samozřejmě na ně čekaly sportovní disciplíny a odměny za soutěže.

Akce se v Českých Budějovicích konala v areálu u Sportovní haly ve dnech 24. - 26. května 2013. I přes to, že letošní počasí Bambiriádě moc nepřálo, panovala mezi malými i velkými účastníky dobrá nálada.  Pro děti byla v rámci doprovodného programu připravena různá vystoupení, ukázky her, které hrály děti v dřívějších dobách, opičí dráhy, vydovádět se děti také mohly ve skákacím hradu či na veliké trampolíně. Děti si mohly prohlédnout ukázky tábornických dovedností, lanové aktivity, jízdu na lodích nebo výrobu odznáčků.

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež V.I.P. a Jiloro pro děti připravila program, kde si děti na zahřátí zkusily skákat přes gumu, závody ve skákání v pytli. Dále bylo na programu shazování kuželek, slalom na koních a disciplína "tahání kočky za ocas". Na odreagování a oddechnutí jsme pro nejmenší děti připravili papírové hry, kde malí šikulové omalovávali, vystřihovali a luštili hádanky. Celkově se Bambiriáda velice povedla a sklidila velice pozitivní ohlasy.

 

    

 

Související galerie