Výstava Z duše

Výstava Z duše

30. 9. 2021 - 12. 10. 2021 Divadlo U Kapličky, Husova tř. 622, České Budějovice Akce pro veřejnost, Výstava

DOMINO – služba pro lidi s duševním onemocněním v rámci celostátní kampaně Týdny pro duševní zdraví srdečně zve na 5. ročník výstavy Z Duše.

Výstavu se symbolickým názvem Z duše tvoří umělecká díla (obrazy, básně, próza a keramika) podporovatelů a klientů služby DOMINO. Díla můžete spatřit od 30. září do 12. října 2021 ve foyer Divadla U Kapličky v Českých Budějovicích.

Slavnostní vernisáž, na kterou bychom vás rádi touto cestou pozvali, proběhne ve čtvrtek 30. září 2021 v 16 hodin.

O autorech

Soňa Kocandová – podporovatelka služby DOMINO. Soňa je vystudovaná sociální pracovnice, která se aktuálně věnuje podpoře studentů se specifickými potřebami na Jihočeské univerzitě. Soňa namalovala a na výstavě bude vystavovat mandaly, jelikož mandaly a obecně geometrické tvary ji vždy fascinovaly a uklidňovaly.  

Vendula Herdová – podporovatelka služby DOMINO. Vendula maluje prakticky od mala, dlouhá léta se věnovala malbě tužkou, v poslední době volí spíše vodovky. Náměty čerpá z vlastního života a z aktuálního dění jak ve světě, tak ve svém okolí.

Zdeněk Veselý – podporovatel služby DOMINO. Zdeněk je umělec tělem i duší. Říká, že jeho světem jsou malby pastely. Náměty se čerpá ze života. Svým cítěním se snaží vdechovat obrazům jistou mnohoznačnost, aby si každý našel to své.

Lela Poppy – podporovatelka služby DOMINO, která na výstavu zapůjčila svoji prózu. Vystudovaná pedagožka a jak ona sama říká žena tisíce profesí, cestovatelka, spisovatelka a básnířka.

František Karásek – klient služby DOMINO. František je autorem několika básnických sbírek. Žije a tvoří v Českých Budějovicích.

DOMINO také srdečně zve na Den otevřených dveří, který se uskuteční 11. 10. 2021.

TDZ_1

více o Týdnech pro duševní zdraví

Mgr. Denisa Kroupová

vedoucí služby DOMINO, sociální pracovnice
Tel.: 776 655 343 E-mail: Z.As9Z2c~hHz5f56LTpl_29b-ovmVW7%WkvDRW7r