Řezbářská show – Sochy pro Budějckou stravenku Zobrazit fotogalerii
26. srpna 2020 Aktuálně

Řezbářská show – Sochy pro Budějckou stravenku

Srdečně Vás zveme na BENEFIČNÍ ŘEZBÁŘSKOU SHOW v areálu Hoch Špalíček, kde naši tři řezbáři budou motorovou pilou tvořit sochy pro záchranu Budějcké stravenky. 

Ve dnech 26. – 28.8.2020 zve Městská charita České Budějovice všechny příznivce řezbářského umění a milovníky vůně dřeva do areálu Hoch Špalíček (u Dlouhého mostu v Českých Budějovicích). Pod rukama řezbářů Františka Kynčla, Ondřeje Drábka a Rajmunda Holíčka zde v těchto dnech budou vznikat sochy pro Budějckou stravenku. Menší sochy budou v pátek 28.8. v 18:30 hod. nabídnuty k prodeji v rámci akce Město lidem - lidé městu, větší zde budou představeny a následně prodány formou internetové aukce na www.mchcb.cz.

Cílem této benefiční akce bude získat finanční prostředky na nákup stravenek, kterými jsou odměňovány osoby bez domova za jejich veřejně prospěšnou činnost - úklid našeho města. Dobrovolníkům Charity se během několika posledních měsíců podařilo doslova zvednout z laviček cca 60 osob a zaktivizovat je k víceméně pravidelné činnosti, která v mnoha případech vedla k vytvoření pracovních návyků, k prvnímu důležitému kroku na cestě "z ulice". Úklid probíhá 3x týdně. Lokality jsou vybírány v součinnosti s českobudějovickým magistrátem, potřebné materiální zajištění a odvoz odpadu zajišťují technické služby města FCC. Postupný nárůst zájmu ze strany osob bez domova nás potěšil, ale současně s sebou přinesl jeden problém. Stravenkové konto je vyčerpané. Vybudování vzájemné důvěry nebylo jednoduché a kontinuita a pravidelnost jsou v tomto případě víc než důležité.

Pomozte nám zachránit Budějckou stravenku. Přijďte se podívat, jak to 26.8 od 14 hodin, 27.8. a 28.8. po celý den půjde řezbářům od ruky, a pokud můžete, přispějte. Cena jedné stravenky je 60,-Kč. Lze na ni přispět prostřednictvím https://www.darujme.cz/projekt/1202685. Každá stravenka se počítá! Za případné dary předem děkujeme!

Zároveň děkujeme Panu Hochovi za poskytnutí prostoru pro práci řezbářů v areálu Hoch Špalíček, Lesům a rybníkům města Českých Budějovic za dar v podobě potřebného materiálu, organizátorům akce Město lidem - lidé městu za poskytnutí prostoru pro prezentaci soch a  řezbářům za jejich čas a bezplatnou práci.

75543528_114633553313355_4765303349199241216_o     mm     le       fcc