Klub pro děti a mládež V.I.P.

Jsme sociální služba, která ti nabízí bezpečný prostor a poskytne pomoc v obtížných životních situacích. Snažíme se ti pomoci v řešení tvé životní situace a společně s tebou najít nejlepší cestu. Služba je poskytována zdarma.


Příklad dobré praxevip logo
Klárka se k nám do služby dostala přes doporučení ve škole na doučování. Nejdříve chodila pouze na doučování, ale později jsme i po promluvě s maminkou nabídli Klárce další programy naší služby. Klárku maminka vychovává sama, nemají moc peněz, proto si nemůže ani dovolit Klárce platit kroužky. Klárka se stala naším každodenním uživatelem služby, vždy si u nás udělá úkoly a přípravu do školy, potom je i na program klubíku. Když bylo potřeba, poskytli jsme jí pomůcky do školy- sešity, obaly, pastelky, nůžky, lepidlo. Klárka ráda tvoří a maluje, proto jí moc baví naše výtvarné dílny. Všechny své výtvory si bere domů, kde si je vystavuje. Také je ráda, že s námi může chodit na různé výlety a akce. Například den dětí si moc užila, a když jsme potom mluvili s maminkou, tak se nám svěřila, že je ráda, že Klárka mohla na akci jít, protože ona sama musela být v práci.

Provozní doba
PO - PÁ  9:30 - 18:00

Kde nás najdete: Skuherského 70, 370 01 České Budějovice

mapy vip orig.

 

Výstřižek

Učíme se po škole 2020

Projekt Učíme se po škole 2020 je u konce. Uživatele a pracovníky NZDM V.I.P. provázel od ledna do září. Vzhledem k nestandardní situaci zaznamenal oproti původnímu plánu určité změny a přinesl celou řadu nových výzev, z nichž největší bylo uzavření škol. Rázem se řada dětí z ekonomicky a sociálně slabých rodin ocitla v situaci, kdy nebyly kvůli absenci nezbytné techniky schopni elektronicky komunikovat se školou. NZDM V.I.P. dva měsíce fungovalo v nouzovém režimu, a ačkoliv bylo pro běžné aktivity uzavřené, poskytovalo dětem a jejich rodinám potřebné technické zázemí, pomáhalo jim s komunikací se školou a s úřady a realizovalo nezbytné doučování. Toto období bylo pro všechny novou zkušeností, která vedla k upevnění důvěry mezi NZDM V.I.P. a cílovou skupinou. Projekt byl podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice

MM     jihocesky kraj-barevne