Služba pro lidi s duševním onemocněním

DOMINO je přátelským prostorem pro osoby s duševním onemocněním, které se se svým onemocněním dlouhodobě léčí. Poskytuje prostor pro sdílení starostí, pomáhá řešit problémy v sociální oblasti a nabízí řadu terapeutických aktivit, které si kladou za cíl přispět ke zlepšení duševního zdraví uživatelů. Nikdo zde není hodnocen, ani odsuzován. Potřebujete-li pomoci anebo jen nechcete být doma sami, můžete se na nás s důvěrou obrátit. Služba je poskytována zdarma.

Domino_sluníčko

Přílad dobré praxe

Paní Vlaďka začala navštěvovat Domino přibližně před rokem. Zpočátku byla uzavřená, teprve po získání důvěry k pracovnicím se svěřila se svým velkým problémem, který stále zhoršoval její psychický stav ...

Tímto problémem byla proběhlá exekuce na rodinný dům, který jejich rodině patřil několik generací. O exekuci do poslední chvíle nevěděla, v době, kdy probíhalo řízení byla hospitalizována. Díky spolupráci pracovnic Domina s klientkou a dalšími organizacemi se povedlo zjistit stav a původ věci. Podařilo se zklidnit finanční situaci rodiny, došlo ke stěhování na jiné místo. Pomohli jsme klientce při jednání s úřady a v současné době je paní Vlaďka v dobrém psychickém stavu a zabydluje se v novém domě.

Provozní doba
PO    9.00 – 16.00
ÚT    9.00 – 16.00
ST    9.00 – 16.00 (aktivity mimo budovu Domina)
ČT    9.00 – 16.00
PÁ    9.00 – 14.00

Program na říjen 2021          katalog výrobků

popis služby dle registru

Kde nás najdete: Jizerská 281/4, 370 01 České Budějovice
mapa domino final

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice

MM     jihocesky kraj-barevne

Mgr. Denisa Kroupová

vedoucí služby DOMINO, sociální pracovnice