Osobní asistence (OA) 

                                                   Žižkova 12/309, 370 01 České Budějovice

Osobní asistenci poskytujeme denně,včetně svátků od 6:00 do 22:00 hodin, s možností noční služby po individuální domluvě (dle kapacitních možností služby), podle potřeb uživatele a s ohledem na jeho přání.

 

Rozsah a ceník činností ke stažení zde -  Rozsah a ceník Osobní asistence.

 

 

sociální pracovnice / vedoucí služby

Pavlína Petrásková, DiS, tel. 387 718 295, 731 604 411, e-mail: _8IvZ.54_.GBRcagc8m%C16mZ.wy.77_T-uk87j7T-M

koordinátorka

Zuzana Plecerová, tel. 387 718 295, 731 604 499, email: gnMk4Z2h7.po8~l7VX~mSe8_5hIsT32938Es-Z29g

 

Osobní asistence je terénní služba poskytovaná lidem, kteří mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního postižení a jejichž situace vyžaduje pomoc jiné osoby. Místem poskytování služby je domácí prostředí a místo pohybu uživatele (při cestě do práce, do školy, za zábavou apod.) na území města České Budějovice a v přilehlých obcích v dosahu Městské hromadné dopravy.

Služba OA je poskytována v těchto obcích mimo dosah Městské hromadné dopravy: Adamov, Branišov, Čakov, Čejkovice, Dasný, Doubravice, Dubičné, Dubné, Hradce, Hůry, Chotýčany, Jankov, Jivno, Kamenný Újezd, Libníč, Lišov, Nedabyle, Úsilné, Záboří, Závraty .

 

více informací zde

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

MMjihocesky kraj-barevne

 

zpět na hlavní stránku

 

Domácí hospicová péče funguje spolehlivě už přes 20 let a není třeba za ni připlácet

Domácí hospicová péče funguje spolehlivě už přes 20 let a není třeba za ni připlácet

V posledních dnech se v tisku i na internetu (např. aktuálně.cz, Hospodářské noviny) dočítá česká veřejnost o špatně nastavených podmínkách financování hospicové péče poskytované v domácím prostředí a o nemožnosti doprovázet umírajícího pacienta více než 30 dní. „Rádi bychom uvedli věci na pravou míru. Domácí hospicová péče je poskytovaná už přes 20 let, a to Charitou Česká republika. Navíc je hrazena z veřejného zdravotního pojištění a žádné časové lhůty ji neomezují,“ vysvětluje Ludmila Kučerová, koordinátorka zdravotních aktivit Charity ČR.

Web domácí hospicové péče  

Ilustrační snímek Lubomír Kotek

Na Dnech lidí dobré vůle na Velehradě seznámí Charita ČR veřejnost s novými webovými stránkami, které představí principy domácí hospicové péče a její charitní střediska přehledně na jednom místě.

Letní brigáda v Charitě Č. Budějovice

Letní brigáda v Charitě Č. Budějovice

Hledáte smysluplný letní přivýdělek? Městská charita Č. Budějovice nabízí možnost letní brigády na pozici Pracovník/ice v sociálních službách pro pracoviště Osobní asistence. Více v článku.

Píší o nás v novinách

Městská charita ČB je lidem blízko

Přečtěte si o tom z tisku zde

Vyznamenání pro Irmu Zemkovou

O vyznamenání pro naši Irmu Zemkovou píší Českobudějovické listy 29.10.

Charita a péče o seniory

Článek Českobudějovického deníku ze dne 4.10.2016 o příkladné starostlivosti Charity o seniory v jejich přirozeném prostředí si můžete přečíst zde

Šlapali jsme oranžové kolo

Šlapali jsme oranžové kolo

Městská charita Č. Budějovice a Farní charita Zliv dostaly možnost od Nadace ČEZ "vyšlapat si" peníze na oranžovém kole.

Domácí péče Charity

v Týdeníku Budějovicko dne 27. 2. zde

Ocenění pro Irmu Zemkovou

Ocenění pro Irmu Zemkovou

Dne 18. 1. 2011 uspořádala Česká asociace pečovatelské služby celorepublikovou konferenci spojenou s valnou hromadou a vyhlašováním cen. Vyznamenána byla i pracovnice Městské charity Č. Budějovice Irma Zemková.