Jdeme životem spolu s vámi

Domino vyhrálo zápas v Boccie

Domino vyhrálo zápas v Boccie

Domino (služba pro lidi s duševním onemocněním Městské charity České Budějovice) vyhrálo 2. zápas 1. ligy integrované Boccii, který se uskutečnil 14. 11. 2013 v Tělocvičně U Hvízdala. Domino získalo neuvěřitelných 29 bodů, čímž si vybojovalo prvenství v této soutěži a těší se z velkého úspěchu.

Domino se poprvé seznámilo se hrou Boccia dne 8. března 2012 v rámci projektu Think Big ,,Boccia míří na jih“, kdy se v českobudějovické Sportovní hale účastnilo prvního veřejného turnaje v iBoccii.

Integrovaná Boccia (iBoccia) je sport podobný francouzkému petenque, ale hraje se v tělocvičně. Hrají proti sobě dvě družstva. Ta musí dle pravidel sedět v boxech na začátku hřiště. Sedí na střídačku vedle sebe na židli či na vozíku. Jedno družstvo má modré kožené míčky a druhé družstvo míčky červené. Jde o to, aby se hráči trefili, co nejblíže k bílému míčku (jacku). Jacka vyhazují postupně jednotliví hráči (http://boccia-cb.tym.cz).

Další turnaj, do kterého se Domino zapojilo, probíhal v rámci projektu O2 Think Big ,,Boccia míří na jih“ dne 5. března 2013. Turnaje se zúčastnilo 15 týmů z Jihočeského kraje a Domino vybojovalo krásné 4. místo. Vyvrcholením celého turnaje bylo slavnostní předávání vybavení v Arpidě.

Domino obdrželo tréninkové míčky na Bocciu v celkové hodnotě 5 500,-Kč. Domino bylo také pozváno na Frymburské slavnosti na turnaj v iBoccia, který se konal v neděli 16. 6. 2013, kde skončilo na 7. místě.

Dne 25. 4. 2013 se Domino zařadilo do 1. ligy v Jihočeské lize iBoccii roztřelem, kde vybojovalo krásné 3. místo.

První oficiální turnaj 1. ligy Jihočeské iBoccii se uskutečnil 20. 6. 2013 a Domino zde vybojovalo 7. místo.

Další turnaje v iBoccii budou nadále probíhat, přejme Dominu mnoho úspěchů a štěstí ve hře!

Mgr. Kateřina Kosová, vedoucí Domina