Jdeme životem spolu s vámi

Týden pro duševní zdraví v Dominu

Týden pro duševní zdraví v Dominu

Domino pořádalo od 21. 9. do 25. 9. Týden pro duševní zdraví. Cílem akce bylo prostřednictvím nejrůznějších aktivit představit veřejnosti Domino - službu pro lidi s duševním onemocněním Městské charity České Budějovice a zároveň oslovit veřejnost s tématem duševního zdraví a duševního onemocnění, které bývá ve společnosti často tabuizovaným tématem.

V rámci celého týdne nabízelo Domino mnoho zajímavých aktivit: V pondělí 21. 9. zahájilo Domino Týden pro duševní zdraví Dnem otevřených dveří, který byl spojený s prodejem výrobků z keramické a textilní dílny. Veřejnost měla během dne možnost seznámit se s činností Domina, prohlédnout si prostory sociálně terapeutického klubu i sociálně terapeutických dílen. Zároveň si v tento den mohl každý odnést nějaký výrobek z našich dílen. Tohoto dne se zúčastnilo 13 osob z veřejnosti, což je opravdu krásný počet.

V úterý 22. 9. si lidé v rámci Keramické dílny pro veřejnost přišli vyrobit hrnečky a jiné výrobky pro radost. Během dne se v na Dominu vystřídalo 8 osob a vyrobili opravdu krásné výrobky.

Ve středu 23. 9. jsme pro veřejnost připravili zápas v iBoccii, aby měli možnost si vyzkoušet tento sport určený pro osoby s handicapem. Na společný zápas za námi do Domina přišli uživatelé a pracovníci z Arpidy. Užili jsme si opravdu krásné dvě hodiny společné hry a následného příjemného povídání. Přišlo za námi 15 osob.

Canisterapie je v Dominu velmi oblíbenou aktivitou, proto ji ve čtvrtek 24. 9. Domino ve spolupráci s Výcvikovým canisterapeutickým sdružením Hafík, z.s. představilo veřejnosti v rámci Týdne pro duševní zdraví. Návštěvníci akce Canisterapie po každého si prostřednictvím psů s canisterapeutickými zkouškami velkých i malých plemen vyzkoušeli, jak probíhá canisterapie u různých cílových skupin uživatelů. S pejsky se přišlo potěšit 15 osob.

Celý Týden pro duševní zdraví jsme ukončili v pátek 25. 9. přednáškou pro veřejnost od pana Mgr. Václava Šnorka na téma: „Jak uniknout depresi – depresivní příznaky v souvislostech“. Pan Šnorek si pro přítomné posluchače připravil velice zajímavou přednášku o depresích (co je deprese, příznaky a spouštěče deprese, léčba deprese) a po přenášce velmi ochotně zodpovídal všechny dotazy posluchačů. Na přednášce se sešlo 13 osob.

Domino děkuje všem svým přátelům, návštěvníkům, účastníkům a pracovníkům Městské charity České Budějovice za podporu celého Týdne pro duševní zdraví 2015.