Týden pro duševní zdraví 2018

Týden pro duševní zdraví 2018

Domino-služba pro lidi s duševním onemocněním i letos oslaví Den duševního zdraví bohatým celotýdenním programem, který je určený nejen pro uživatele sociální služby při Městské charitě České Budějovice, ale také pro širokou veřejnost.

 

 

Program Týdne pro duševní zdraví začne v pondělí 8. října Ředitelským turnajem v integrované Boccie, kterou mohou hrát sportovci bez rozdílu handicapu a kapitány týmů budou ředitelé nebo vedoucí sociálních služeb. Je podobná oblíbenému pétanque, jen se hraje s lehčími koženými míčky. Turnaj začíná v 9:00 v tělocvičně Domova mládeže u Hvízdala.

pozvánka zde: iBoccia

V úterý 9. října proběhne přímo v Dominu od 9 do 18 hodin workshop s názvem Keramická dílna pro veřejnost. Každý si může zkusit vyrobit hrneček, misku nebo nějakou ozdobu. Postup a vše potřebné každému vysvětlí naše koordinátorka keramické dílny. Domino najdete na sídlišti Vltava, v ulici Jizerská v areálu mateřské školky.

pozvánka zde: keramika

Ve středu 10. října se uskuteční vernisáž výstavy v křížové chodbě kláštera na Piaristickém náměstí. Začínat budeme v 16 hodin, všichni jsou srdečně zváni! Vidět můžete obrazy autorů Zdeňka Veselého, přečíst si básně Františka Karáska a zasmát se u kreslených vtipů, jejichž autorem je ing. Pavel Tůma. Výstavu můžete shlédnout kdykoliv až do 30.října. Rádi bychom touto cestou poděkovali Biskupství českobudějovickému, které nám prostory pro výstavu poskytlo bezplatně.

pozvánka zde: výstava

Posledním dnem Týdne pro duševní zdraví je pátek 12. října, kdy se na Dominu ve spolupráci s kulinářem Petrem Stupkou bude konat pro klienty Domina a vybrané pozvané hosty kulinářská show.

pozvánka zde:  kulinářské umění