Týden pro duševní zdraví s Dominem

Týden pro duševní zdraví s Dominem

Domino - služba pro lidi s duševním onemocněním i letos oslaví Den duševního zdraví bohatým celotýdenním programem (18. - 22. 9.), který je určený nejen pro uživatele sociální služby při Městské charitě České Budějovice, ale také pro širokou veřejnost.

Více v článku

Program Týdne pro duševní zdraví začne v pondělí 18.září přátelským turnajem osmi týmů v integrované Boccie, kterou mohou hrát sportovci bez rozdílu handicapu. Je podobná oblíbenému pétanque, jen se hraje s lehčími koženými míčky. Turnaj začíná v 8:30 v tělocvičně Domova mládeže u Hvízdala. Hvězdným hostem a rozhodčím bude pan Radek Procházka, stříbrný medailista v boccie z Letních paralympijských her v Londýně 2012.

V úterý 19. září proběhne přímo v Dominu od 10 do 18 hodin workshop s názvem Keramická dílna pro veřejnost. Každý si může zkusit vyrobit hrneček, misku nebo nějakou ozdobu. Postup a vše potřebné každému vysvětlí naše koordinátorka keramické dílny. Domino najdete na sídlišti Vltava, v ulici Jizerská v areálu mateřské školky.

Ve středu 20. září se uskuteční vernisáž výstavy v křížové chodbě kláštera na Piaristickém náměstí. Vidět můžete obrazy autorů Zdeňka Veselého a Radovana Friedeho a přečíst si básně Františka Karáska a to až do 11. října. „Domino po dlouhé době opět navazuje spolupráci s Fokusem v Českých Budějovicích na programu Týdne pro duševní zdraví,“ uvedla Běla Třebínová. Tato výstava je výsledkem této spolupráce. Rádi bychom touto cestou poděkovali Biskupství českobudějovickému, které nám prostory pro výstavu poskytlo bezplatně.

Posledním dnem Týdne pro duševní zdraví je pátek 22.září, kdy se na Dominu ve spolupráci s Eurocentrem a Europe Directem uskuteční speciální Kulinářské umění zaměřené na Estonsko a další pobaltské země. Uživatelé naší služby a zvaní hosté se dozvědí o kultuře a zvycích v těchto zemích EU a společně uvaří jejich typická jídla.