Vánoční večeře pro lidi bez domova

Vánoční večeře pro lidi bez domova

Každý rok provoní, v těsném předvoji Vánočních svátků, prostory Domu sv. Pavla, vůně cukroví, rybí polévky, kapra a bramborového salátu. Nejinak tomu bylo i letos.

Ve středu 20.12.2017 připravili zaměstnanci Domu sv. Pavla a Terénního programu Městské charity v Českých Budějovicích pro lidi žijící na ulici slavnostní „skoro“ vánoční pohoštění. Na bezmála sedm desítek lidí čekalo ale nejen slavnostní pohoštění. Každý z nich dostal také dáreček a osobní přání od studentů Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích.

Úvodního slova a požehnání se ujal spirituál Biskupského gymnázia Ing. Mgr. Pavel Němec, DiS., a po té už se pouze hodovalo a povídalo.

Víme, že nezištná pomoc není samozřejmostí a tak bychom touto cestou rádi poděkovali všem sponzorům (LAPROD AK spol. s r.o., Lesy a rybníky města Českých Budějovic s. r. o., Penam, a.s.), studentům Biskupského gymnázia v Českých Budějovicích spolu s paní profesorkou Mgr.Pavlou Trendovou, a také všem dárcům a pomocníkům, kteří věnovali svůj čas, a dopřáli tak lidem na ulici vychutnat si alespoň na chvíli vánoční pohodu a teplo domova, byť trochu jiného.

Související galerie