Mezinárodní den rodiny

Mezinárodní den rodiny

Mezinárodní den rodin, 15. květen, byl ustanoven na valném shromáždění Organizace spojených národů v roce 1994. Mezinárodní den rodin na jedné straně pomáhá podporovat obecné vědomí rodinné problematiky, na straně druhé dává prostor pro šíření a propagaci příslušných aktivit. Den rodin se může stát silným mobilizujícím faktorem v zájmu rodin ve všech zemích, které využijí této příležitosti a podle svých možností vyjádří podporu rodinné problematice.

Aktivizační služby pro rodiny s dětmi SASANKA společně s Nízkoprahovými zařízeními V.I.P. a Srdíčko - Jiloro uspořádaly akci, která byla vyhrazena na počest rodinám. Tento významný den jsme s uživateli slavili poprvé, nicméně velice povedeně a doufáme, že tento svátek se stane tradicí.

Jako již všechny tradiční akce pořádané těmito službami byl nachystán bohatý  program v podobě skupinových her a soutěží pro děti, ale i hádanek. Zpestřením také bylo, že do programu a disciplín se zapojili i rodiče. Hádalo se, běžela se štafeta, tvořili se mumie, tatínkové oblékali panenky, tančilo se na židlích, zpívalo se a básnilo maminkám ke dni matek a k tomu všemu hrála kapela Family style.

Vydařená akce, kterou příští rok stojí za to opakovat!

 

Související galerie