Mezinárodní den Romů 25. 4.

Mezinárodní den Romů 25. 4.

Pod taktovkou Salesiánského střediska mládeže a spolupořádající organizace Městská charita České Budějovice   proběhla již tradiční venkovní slavnost Mezinárdoní den Romů 2015.

Akce Mezinárodní den Romů konající se 25. 4. 2015 od 13:00, již tradičně na zahradě Salesiánského střediska mládeže byla minulý víken šancí jak poznat romskou kulturu zblízka.

Společně jsme dodatečně oslavili Mezinárodní den Romů, který celosvětově připadá na 8. dubna. Mezinárodní den Romů je svátkem všech Romů a Sintů na celém světě. Účastníci oslav si pak připomínají společný původ, historii, kulturní dědictví a jazyk Romů.

Již tradičně byl pro návštěvníky připraven bohatý program sestavený z různých her a soutěží pro děti. Sami návštěvníci si však připravili i pestrý doprovodný kulturní program v podobě vystoupení kapely z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Srdíčko - Jiloro Family Style a velice povedeného divadelního vystoupení, které nacvičili uživatelé Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P. společně s pracovnicemi. Za Salesiánské středisko byl program obohacen vystoupením malých předškoláčků.

Pro návštěvníky bylo připraveno i občerstvení, kde si mohli opéct buřt na ohni neob ochutnat tradiční romská jídla jako jsou balené zelí, halušky a sladké koláče.

Slavnost byla jako tradičně zakončena požehnáním v kostele sv. Vojtěcha. Hojná účast návštěvníků a slunečné počasí bez mráčků nasvědčovalo tomu, že se akce velice vydařila.

Tímto bychom chtěli poděkovat i nadačnímu fondu Albert, který nás v rámci grantového programu NADAČNÍHO FONDU ALBERT DĚTEM 2015 podpořil.

Více zde: http://www.novinky.cz/vase-zpravy/jihocesky-kraj/ceske-budejovice/3559-30781-mezinarodni-den-romu-oslavila-hudbou-a-soutezemi-nejen-romska-komunita.html

Související galerie