Noc venku

Noc venku

Cílem projektu NOC VENKU je seznámit se s problematikou bezdomovectví. Jedná se o šestý ročník celorepublikového projektu, kdy prostředky, které díky podpoře z řad veřejnosti získáme, budou použity na podporu lidí bez domova. 

Noc venku se bude letos konat ve čtvrtek dne 23. 11. 2017 v různých městech po celé ČR. Městská charita České Budějovice tento projekt realizuje ve městě České Budějovice již čtvrtým rokem. Akce tentokráte proběhne v Literární kavárně Měsíc ve dne v Nové ulici, začátek je v 18:00 hodin.

V rámci programu vám předvede svoji hru na kytaru jeden z lidí bez domova, můžete si například vyslechnout i životní příběh o tom, jak je snadné se na ulici dostat, jak se tam venku žije, jaká to má úskalí nebo snad i výhody? Budeme také dražit obraz jednoho z bezdomovců, je připraveno bezdomovecké divadlo s představením Popelka z popelnice nebo projekce dokumentu Můj stan, můj hrad.

Po 22:00 hodině s námi můžete přespat Na Sadech přímo pod hvězdami. Cílem je, aby si lidé na vlastní kůži vyzkoušeli spát venku na ulici, jako člověk, který domov nemá, ráno se vzbudit a jít do práce. Po absolvování Noci venku, nocležníci obdrží certifikát.

Dále se dozvíte něco o našich službách - o Terénním programu, o Domu sv. Pavla MCH ČB, o Preventu 99 z.ú. a o Rozkoši bez rizika, a to trochu jinou formou než bylo doposud zvykem. Po celou dobu kulturního programu si také budete moci například namalovat svoji vlastní tašku, vyrobit vánoční svícen nebo nakoupit drobné keramické dárky od sociální služby MCH Č. Budějovice, Domino - služba pro lidi s duševním onemocněním. Kdo bude chtít, podívá se na obrázky dětí pod názvem „Pohled na lidi bez domova“ a to právě očima dětí ze ZŠ Baarova v kontrastu 1. a 9. třídy.

Ke zhlédnutí bude také výstava fotografií lidí bez domova právě z Českých Budějovic a bude možnost bezplatného vyšetření na HIV/AIDS v Rozkoši bez rizika v České ulici. Malé občerstvení v podobě domácí gulášové polévky, buchty a opékání buřtů zajištěno.

Za pomoc při realizaci akce NOC VENKU velmi děkujeme Zdravotně-sociální fakultě i jednotlivým dobrovolníkům z řad studentů.

Vstupné jsou trvanlivé potraviny v hodnotě 50 Kč (polévky, konzervy, paštiky atd.) Tyto potraviny budou využity pro bezdomovce v zimním období.