Děti z NZDM V. I. P. zvou zákazníky do svého adventního Obchůdku

Děti z NZDM V. I. P. zvou zákazníky do svého adventního Obchůdku

Děti z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V. I. P. se zapojily do celorepublikového charitativního projektu Obchůdky s Albertem. Cílem akce je pomoci připravit děti na vstup do reálného života a zábavnou formou umožnit nahlédnout do světa podnikání. V průběhu posledních měsíců děti vyráběly vánoční dekorace a drobné dárečky, jejichž zakoupením je nyní můžete podpořit. Již 7. 12., 14. 12. a 15. 12. 2018 otevřou svůj Obchůdek v českobudějovické prodejně Albert v ulici Pekárenská 1212/4, v obchodním centru IGY.

Šikovní obchodníci se poctivě připravovali

Děti z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V. I. P. se na Obchůdky s Albertem připravovaly dlouho dopředu. Výroba rukodělných dárků a dekorací probíhala několik měsíců. Nejprve se děti zapojily do kreativní a tvůrčí fáze při vymýšlení a pak i při samostatném vyrábění. Nyní si vyzkouší i samotný prodej. Zábavnou formou se tak naučí novým dovednostem a vyzkouší si, jaké to je podnikat od A do Z.

„Děti se Obchůdků účastní už potřetí, každý rok se těší nejen na vyrábění, ale hlavně na prodávání“ říká Jitka Oupicová, vedoucí sociální služby.

Malí prodavači zvládli kompletní organizaci letošních Obchůdků a pro své zákazníky připravili výrobky různého druhu. Lidé si mohou zakoupit například šperky z fima, andělíčky z těstovin nebo šišek, vánoční svícny, vonné pytlíčky, drobná přáníčka nebo nejrůznější ozdoby na stromeček. Podpořit jejich snahu a zručnost může naprosto každý během dvou pátků a jedné soboty, konkrétně 7. 12., 14. 12. a 15. 12. 2018 a to v obchodě Albert v ulici Pekárenská 1212/4, v obchodním centru IGY. Polovinu vydělaných peněz si děti rozdělí přímo mezi sebe, přičemž finance tradičně použijí na zakoupení vánočních dárků pro své blízké. Za druhou polovinu se všichni zúčastnění na vyrábění a přípravě Obchůdků vypraví do Hopsária.

Obdarujte své blízké dárkem od srdce

Do Obchůdků s Albertem se letos zapojilo celkem 57 dětských domovů a neziskových organizací napříč Českou republikou. Celý projekt pak probíhá v obchodech Albert od středy 28. listopadu až do soboty 17. prosince. Nadační fond Albert podporuje děti finančním příspěvkem na pořízení výrobního materiálu, zároveň se však snaží děti zábavnou formou vzdělávat. Od proškolených pracovníků dostaly děti cenné rady ohledně cenotvorby, marketingu i komunikace se zákazníky.

Celý výtěžek z prodeje výrobků připadne organizacím a dětem, které se na konkrétních Obchůdcích podílely. Za utržené peníze budou moci organizace splnit nejrůznější dětská přání, například nakoupit potřebné vybavení pro volnočasové aktivity nebo zorganizovat dětem vysněný výlet. Zákazníci obchodů Albert tak mohou v předvánoční čas udělat dobrý skutek a odnést si krásné dárky pro sebe i své blízké.

Seznam všech Obchůdků, v nichž bude možné produkty dětí zakoupit, naleznete na webu Nadačního fondu Albert.

 

Kontakt:

Petra Režná, Nadační fond Albert, Radlická 117, 158 00 Praha 5 – Nové Butovice

Tel.: 774 091 076, e-mail: p.rezna@nadacnifondalbert.cz

 

Nadační fond Albert se kromě podpory zdravého stravování a životního stylu v rámci programu Zdravá 5 věnuje i sociální oblasti. Cílem aktivit v sociální oblasti je zvýšení příležitostí na plnohodnotný samostatný život u dětí a mladistvých v rizikových rodinách a v různých formách náhradní výchovy. Jedná se zejména o projekty, které se zaměřují na oblast prevence, vzdělávání a rozvoje potenciálu dětí. Tím se zvyšuje jejich šance uplatnit se v běžném životě. Více informací naleznete na www.nadacnifondalbert.cz a www.zdrava5.cz.