Jdeme životem spolu s vámi

Letní tábor "Křížem krážem republikou"

Letní tábor "Křížem krážem republikou"

Ve dnech 18. – 20. 8. 2018 se zaměstnanci NZDM V.I.P. společně s 16- ti uživateli vydali na třídenní pobyt- tábor plný zážitků.

Naše cesta nebyla daleká, vedla na faru v Hosíně, říká vedoucí služby Jitka Oupicová. Potom, co jsme se v sobotu ráno v plném počtu sešli v NZDM, vydali jsme se na autobusovou zastávku, odkud nás autobus odvezl již přímo do Hosína, nedaleko našeho cílového místa. Po ubytování a svačině následoval program. Ten nás provázel celou dobu, uživatelé neměli prostor k nudění se. Vzhledem k tomu, že tento rok si naše země připomíná 100- leté výročí vzniku republiky, téma tábora se točilo okolo této významné události.

Společně s uživateli jsme „cestovali“ republikou, při hrách a programech jsme navštívili nejrůznější významná města, která jsou něčím unikátní. Uživatelé si tak vyzkoušeli svoje znalosti o filmech v Karlových Varech, projeli se metrem po Praze, chytali ryby v Třeboni nebo navštívili ZOO v Liberci. Navíc jsme se mohli vydat na jeden opravdový výlet, tedy na Hlubokou nad Vltavou a vystoupat na zámeckou věž, což byl pro mnohé opravdový zážitek. Na cestu každý dostal svůj vlastní batůžek na svačinu a uzavíratelnou lahev, takže mimo odměn, kterých se dočkal na konci tábora úplně každý, si všichni odnesli i výbavu na další výlety.

Všichni se zapojili do týmových i individuálních aktivit, odpočinuli si při poledním klidu, výborně se najedli, poznali nová města a místa. Celkově se tábor moc vydařil, počasí nám přálo a díky získaným penězům se naši uživatelé mohli podívat na místa, kam by se jinak nedostali, dostat dárečky a užít si zábavné tři dny plné zážitků.

Tímto bychom chtěli poděkovat dobrovolníkům, kteří s námi na tábor vyrazili. Dále Magistrátu města České Budějovice a Nadačnímu fondu Albert, kteří nám díky svým peněžním dotacím umožnili celou akci uskutečnit.

 

Související galerie