Jdeme životem spolu s vámi

Nevíte? Přijďte!

Nevíte? Přijďte!

Nevíte, co si představit pod slovem Nízkoprah? Nic vám to neříká, ale přesto vás zajímá co se tam děje? Přijďte se zeptat na to, co vás zajímá! A kam? Přece k nám!

Jsme Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež V.I.P. a sídlíme ve Skuherského ulici, číslo popisné 70 v Českých Budějovicích. Jsme sociální službou, jejímiž uživateli a současně cílovou skupinou jsou děti a mladí dospělí od 6 do 26 let věku. Působení NZDM V.I.P. je vhodné právě v okolí Palackého náměstí, jakožto ohrožená oblast sociálním vyloučením.

Snažíme se postupně tvořit cestu k pozitivnímu ovlivňovnění života dětí a mládeže, kteří stojí na počátku své samostatné životní cesty. Intenzivní spolupráce s dětmi ohroženými sociálním vyloučením spočívá právě v ovlivňování jejich hodnot a samozřejmě také jako prevence sociální patologie.

Hlavním přínosem Nízkoprahového zařízení V.I.P. spočívá právě v:

- prevenci kriminality

- prevenci sociálního selhávání ve společnosti

- smyslupnému naplnění volného času jinak neorganizované mládeže a dětí

- motivaci ke vzdělávání

- pomoc při vstupu na trh práce

- zajištění sociálního poradenství v oblasti práva a sociálních věcí.

Hlavní zaměření NZDM V.I.P. je do tří základních oblastí. Předškolní příprava pro děti od 3 do 5 let. Dále pak Klubík pro děti od 6 do 11 let, ve kterém je realizované doučování a jsou zde rozvíjeny fyzické a psychické dovednosti, jemná a hrubá motorika, sociální rozvoj. Klub je specifický svou formou, kde prostřednictvím volnočasových aktivit je rozvíjen potenciál mládeže a mladých dospělých. Toto úsilí vede k motivaci ke zlepšení celkové životní situace.

Jak to u nás vypadá najdete zde

Pokud by vás cokoliv zajímalo, neváhejte nás zkontaktovat a zeptat se. Jsme tu přece pro vás každý všední den! Kontakty na pracovnice NZDM V.I.P., různé akce a ukázku naší činnosti najdete zde

A ještě náš facebook https://www.facebook.com/pages/NZDM-VIP/125729547510081

Těšíme se na váš zájem a nezapomeňte - Charita je kvalita!