Jdeme životem spolu s vámi

Obchůdky s Albertem jsou v plném proudu

Obchůdky s Albertem jsou v plném proudu

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež V.I.P. z Českých Budějovic se zapojilo do unikátního charitativního projektu Obchůdky s Albertem, který během adventu probíhá v mnoha regionech České republiky.

 

Cílem akce, kterou organizuje Nadační fond Albert, je představit dětem ze sociálně ohroženého prostředí svět obchodování hravou formou. Vánoční dekorace a dárky, které děti vyráběly během celého roku, můžete zakoupit 8., 15. a 16. 12. v prodejně Albert Pekárenská OC IGY.

Děti se připravovaly několik měsíců

O šikovnosti dětí z  Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V.I.P. z Českých Budějovic se můžete přesvědčit 8., 15. a 16. 12.v obchodě v OC IGY. Děti měly šanci si během roku vyzkoušet všechny fáze obchodování, od vymýšlení a tvoření až po samotný prodej. Na vlastní kůži tak poznaly svět byznysu skrze zajímavé workshopy, které se jim určitě budou hodit v budoucím životě. „Naše děti mají zkušenost s organizací, výrobou a prodejem již z minulého roku, a nesmírně se těšily, že se budou moci zapojit i v letošním roce. Nadšeně se podílí na výrobě produktů, s pracovníky NZDM VIP nacvičují marketingovou strategii. Velkou motivací je fakt, že mají s prodejem hlavně pozitivní zkušenosti :-) “, říká vedoucí NZDM VIP Tereza Koutská.

Děti tak budou v prodejně Albert v OC IGY prodávat například andělíčky z těstovin, šiškové vánoční stromečky nebo papírová vyplétaná srdce.

Nákupem dekorací podpoříte konkrétní děti

Projektu se celorepublikově během letošního adventu účastní 59 dětských domovů a probíhá od 20. listopadu až do 17. prosince. Děti na svých rukodělných výrobcích pracovaly několik měsíců, rozvíjely tak svou zručnost a zábavnou formou zároveň i obchodního ducha. Forma podpory ze strany Nadačního fondu nespočívala jen ve stránce finančního příspěvku na nákup materiálu. Děti získaly informace a rady například z oblasti cenotvorby, marketingu i PR od odborníků z obchodního řetězce Albert. Výtěžek z prodeje poputuje přímo organizacím a dětem, které výrobky tvořily, a pomůže jim tak splnit jejich přání. Zákazníci touto cestou mají možnost ve svátečních dnech udělat dobrý skutek a zároveň si domů odnést krásné dárky pro své nejbližší.

 

Seznam všech prodejen, v nichž bude možné produkty dětí zakoupit, naleznete na stránce: www.nadacnifondalbert.cz.

 

Kontakt:

Petra Režná, Nadační fond Albert, Radlická 117, 158 00 Praha 5 – Nové Butovice

p.rezna@nadacnifondalbert.cz

albert