Jdeme životem spolu s vámi

Obchůdky s Albertem

Obchůdky s Albertem

Do projektu Obchůdky s Albertem se nakonec zapojilo 8 dětí z NZDM V.I.P., které poctivě vyráběly vánoční dekorace a prodávaly je v prodejně. Vyráběli jsme papírového andělíčka strážníčka, andělíčky ze šišek, ozdoby ze zažehlovacích korálků, ale i krásné andělíčky z různých druhů těstovin, papírové ozdoby, pf ze slaného těsta, dokonce i pár šperků z fima. 

Většinu práce na tom udělaly děti. Pracovníci jim pomáhali v případech použití tavné pistole nebo zkompletování výrobku. Děti si také nacvičily jak nakupující oslovovat, čímž se inspirovaly z videí, které nám Albert poskytl.

Samotný prodej výrobků byl úžasný zážitek. Manažer prodejny, pan Tureček, byl maximálně vstřícný. Připravil pro nás prodejní místo na skvělém místě, nabídl nám i malé občerstvení. Lidé, kteří přišli do Alberta, byli velice komunikativní a každý si nějakou maličkost koupil. Také nám sdělili, že o akci slyšeli a kvůli tomu přišli.

Děti zhodnotily prodejnost jednotlivých výrobků a zjistily, že ne všechno se prodává, a tak vymýšlely co by prodávaly příští rok. Výsledná částka prodeje byla 2450 Kč. Každý malý prodejce dostal 150 Kč přímo do ruky a za zbylé penízky jsme byli v pondělí 12. 12. 2016 v Hopsáriu, jak si děti v projektu přály.

Proto bychom touto cestou rádi poděkovali všem, kteří nám umožnili se projektu Obchůdky s Albertem, účastnit. A budeme rádi, pokud tu možnost budeme mít i příští rok.

Související galerie