Oslava Mezinárodního dne Romů

Oslava Mezinárodního dne Romů

V sobotu 7. dubna. proběhla již tradiční akce na oslavu Mezinárodního dne Romů (připadá na 8. 4.). Na organizaci se podílejí jak zaměstnanci Městské charity v Č. Budějovicích, tak zaměstnanci Salesiánského střediska mládeže.

Akce je pořádána každý rok ve stejném duchu, tedy společně se sejít s kolegy, současnými uživateli, uživateli již tzv. “odrostlými“ nebo prostě jen tak příjemně strávit sobotu. Letošní rok vyšlo počasí, bylo příjemně slunečno, takže pobyt delší dobu venku na zahradě Salesiánského střediska byl o to příjemnější a celou dobu akce panovala skvělá nálada.

Všichni návštěvníci se mohli přesvědčit o tom, jak talentovaní a úspěšní mohou jejich děti být, když mají dostatek prostředků a vůle. K poslechu hrály kapely, které poctivě cvičí ve zkušebnách Salesiánského střediska. Neminulo nás ani taneční vystoupení, které si samostatně nacvičilo 6 uživatelů nízkoprahového zařízení V. I. P.

Další program byl také velice pestrý, návštěvníci měli možnost vidět kejklířské vystoupení, nechat si vyvěštit budoucnost z karet, zdolat překážkovou dráhu nebo si vyrobit placku s vlastním obrázkem. Pro odvážnější zde byla možnost slanit se z věže kostela.

Po celou dobu měli uživatelé možnost občerstvení - opéct si buřty, uvařit kávu nebo čaj, byla zde i šťáva a tradiční romská jídla jako balené zelí nebo polévka fasulja. Na úplný konec akce byla jako každý rok možnost odebrat se do kostela sv. Vojtěch na požehnání.

Salesiánské středisko přináší o akci informaci i s fotogalerií zde.