Pirátský dětský den se povedl na výbornou

Pirátský dětský den se povedl na výbornou

Mezinárodní den dětí je třeba oslavit! Oficiálně je sice stanovená na 1. 6., ale kvůli nepříznivému počasí se akce přesunula na 8. 7. 2014. A co se dělo? Čtěte dále

Akci již tradičně pořádalo Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež V.I.P. společně se Salesiánským střediskem dětí a mládeže, na sídlišti Máj na hřišti s názvem Pinka.

           Program nabízel jako minulé ročníky bohatý program nejrůznějších disciplín a soutěží, pestrou škálu odměn, které si děti samy mohly vybrat. 

            Celý mumraj a soutěžení vypuklo ve 14:00. Zaměstnanci a dobrovolníci se převlékli za piráty a už čekali u svých disciplín na děti.

            Pro děti jsme připravili pirátské soutěže – lovení černé perly v písku, věšení námořnického prádla, slalom s lodí, střelba na koráb, stavění majáku, vodní dělo, pití námořnického rumu, házení dýkou, skládání pirátského puzzle a výroba námořnických čepic.

            Za každou splněnou disciplínu totiž dostali dětské „peníze“ v hodnotě 100Kč a poté si mohly vybrat nějakou krásnou věc v „krámku“. Některé děti byly více šetřivé, takže si mohly pořídit krásné „dražší“ hračky či peněženky, šperky, a podobně. Ty méně šetřivé si odnášely bonbóny, malé drobnosti, přívěsky nebo samolepky.

            Dvacet minut před oficiálním koncem už děti přestávaly soutěžit a hbitě se přesouvaly ke „krámku“, aby si rychle utratily poslední penízky. Po utracení všech penízků jsme začali pomalu uklízet. Jelikož už jsme sehraná parta, úklid nám trval jen chvilku.

             Na dětských tvářičkách byl vidět úsměv a nadšení nejen z disciplín, ale i z drobných cen, které si děti odnášely. Akce proběhla hladce a hodnotíme na výbornou :)

Související galerie