Proběhly Obchůdky s Albertem

Proběhly Obchůdky s Albertem

Do projektu Obchůdky s Albertem se zapojilo 16 dětí z nízkoprahů, které poctivě vyráběly vánoční dekorace a prodávaly je v prodejně. Vyráběli jsme andělíčky ze šišek, stromečky s korálky, ozdoby ze zažehlovacích korálků, ručně šité jehelníčky Svaté trojice, ale i krásné andělíčky z různých druhů těstovin, papírové ozdoby, PF ze slaného těsta, šperky z fima.

Většinu práce na tom udělaly děti. Pracovníci jim pomáhali v případech použití tavné pistole nebo zkompletování výrobku. Děti si také nacvičily jak nakupující oslovovat. Inspirovaly se z videí, které nám Albert poskytl.

Dále děti vymýšlely jak vylepšit prodejní taktiku. Oblékly se do vánočního stejnokroje, vyrobily vlastní papírové pytlíky s poděkováním a přáním krásných Vánoc, do kterých balily zakoupené výrobky.

Samotný prodej výrobků byl úžasný zážitek. Manažer prodejny, pan Tureček, byl maximálně vstřícný. Připravil pro nás prodejní místo na skvělém místě, nabídl nám i malé občerstvení.

Lidé, kteří přišli do Alberta, byli velice komunikativní a téměř každý si nějakou maličkost koupil. Také nám sdělili, že o akci slyšeli a kvůli tomu přišli.

Výsledná částka prodeje byla 4 700 Kč. Rozdělili jsme ji na dvě části – první půlka výdělku byla dětem vyplacena i s výplatní páskou, kterou poskytl Albert a za zbylé penízky jdeme v pondělí 8. 1. 2018 do Hopsária, jak si děti v projektu přály.

Děti zhodnotily prodejnost jednotlivých výrobků a zjistily, že ne všechno se prodává, a tak vymýšlely, co by prodávaly příští rok.

Můžete si prohlédnout fotografi na tomto místě nebo také na tomto místě.

132

 

Tento projekt byl finančně podpořen Nadačním fondem Albert.