VIP Velikonoce 2014

VIP Velikonoce 2014

Velikonoce jsou původem svátkem jara. Když se řekne Velikonoce většině lidí se zřejmě vybaví pomlázka, vajíčka, velikonoční zajíček a hodování. My v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež V.I.P. nejsme výjimkou a v tomto duchu jsme pro děti připravili bohatý program na Velikonoční dílnu! 

Velikonoce mají několik svých základních symbolů. Ty jsme do programu velikonoční dílny zařadili.

Beránek jako představuje v Křesťanství symbol Ježíše Krista, jakožto beránek obětní. O Velikonočním příběhu si děti můžou celý duben v NZDM V.I.P. přečíst.

Na velikonočním mazanci nesměl chybět kříž jako další ze symbolů. Dalším z velikonočních symbolů je vajíčko, symbol nového života, neboť samo zárodek života obsahuje.

Pro děti ve velikonoční dílně bylo připraveno mnoho materiálu, ze kterého si mohly ozdobit svá vajíčka a že se jim povedla! Když vajíčka zářila všemi barvami, následovalo ozdobení husičky, zajíčka a slepičky. Krásným výrobkem bylo také kuřátko v obrázku, jehož výrobu děti zvládly na jedničku. Po obrázku nastala chvíle pro stvoření roztomilé ovečky z popcornu, která neměla chybu!

Po výtvarné tvoření je vždy dobré uvolnit ruce a protáhnout tělo. Po občerstvení jsme se mohli plně vrhnout do soutěží, které jsme pro děti připravili. Který tým přenesl na lžíci více vajíček a vyhrál? A víte, že dostat šišaté vajíčko pomocí pálky na badminton skrz slalomovou dráhu není nic moc lehkého? My už tohle všechno víme.

Hlavní však na celé velikonoční dílně bylo to, že jsme si to všichni náležitě užili, děti byly spokojené a usměvavé, pořádná námaha byla odměněna čokoládou a zase za rok! Těšíme se ;) 

Fotografie najdete zde

Související galerie