Zajímaví hosté ve V.I.P.

Zajímaví hosté ve V.I.P.

V nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež V.I.P. se objevují velmi zajímaví hosté, kteří uživatelům služby povídají o svých zájmech a profesích.

 

      

     Nedávno k nám dorazila slečna, která se již velmi dlouho věnuje sokolnictví. Pro děti si připravila prezentaci, videoukázky, povídání a navíc s sebou přivezla jedno velké lákadlo- svého dlouholetého kamaráda, raroha Jerryho. Toho si mohli uživatelé pohladit, zblízka si ho prohlédnout a dozvědět se spoustu zajímavostí.

     Tento týden k nám dorazil pro změnu zdravotnický záchranář. Dětem pověděl mnoho zajímavých informací o své práci, o tom, co všechno záchranář dělá a kde všude se s ním můžeme setkat. Povídali jsme si také o spolupráci všech složek integrovaného záchranného systému, o základních číslech, která se v krizových situacích mají volat, jak by děti měly postupovat, kdyby se někomu v jejich okolí něco stalo apod. Beseda byla rozhodně užitečná a pro naše uživatele velmi zajímavá.

     Do budoucna bychom rády v tomto představování profesí a zajímavých činností pokračovaly. Děti si tak rozšiřují obzory o tom, jaká všechna zaměstnání je možné vykonávat a co je jejich náplní. Také bychom tímto chtěly poděkovat přednášejícím, kteří k nám zatím dorazili, za jejich otevřenost, ochotu a za to, že nám a naším uživatelům věnovali svůj volný čas.

Související galerie