Výstava Mistr Jan Hus a Kostnický koncil

Výstava Mistr Jan Hus a Kostnický koncil

Jihočeské muzeum uvedlo zapůjčenou výstavu Archeologického muzea v Kostnici, která zachycuje názornou formou, pomocí stavebnice Playmobil, průběh Kostnického koncilu - to byla podívaná!

V úterý 16. 6. 2015 se děti z Nízkoprahových zařízení pro děti a mládež V.I.P., Srdíčko-Jiloro a Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi SASANKA vydaly na edukační program Středověk - doba, ve které žil Mistr Jan Hus do Jihočeského muzea. Edukační program navazoval na výstavu, vytvořenou ze stavebnice Playmobil, která představila život ve středověku. Děti se dozvěděly, jak se ve středověku získávala potrava, jaká byla zábava, jak se léčili nemocní, kdo to byl Mistr Jan Hus a mnoho dalších zajímavostí. V rámci výstavy byla připravena vědomostní a postřehová soutěž pro každého účastníka. Odpovědi mohly děti nalézt přímo na výstavě, vyplněný soutěžní lístek pak bude zařazen do slosování o didaktické hry.

 

Dětem se výstava i program moc líbil, velikou radost jim udělal také malý dárek v podobě postavičky Playmobil, kterou si v závěru mohly samy vybrat.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat Jihočeskému muzeu a muzejní pedagožce za hezký zážitek a poskytnutí vstupu zdarma. Děkujeme! :)

 

 

 

Michaela Mottlová