Jdeme životem spolu s vámi

Zde citujeme alespoň některé, obzvláště milé, dopisy - moc vám za ně děkujeme

 

30. 11. 2017

Dobrý den pane řediteli,

...Současně chci poděkovat za péči, kterou maminka využívá. S obědy je velice spokojená a s úklidem ještě více. Trochu přemýšlela, že si bude uklízet sama, ale nakonec je ráda, že má pomocnici. Paní jsou prý velice ochotné a šikovné, uklidí jí vždy co potřebuje. A já jsem moc ráda, že má doma vše v pořádku. Přeji Vám krásný předvánoční čas a celému kolektivu pracovníků moc děkuji.

S pozdravem J. V.

21. 11. 2017

 Pane vedoucí,

jsme moc spokojeni s paní Martinou, která k nám teď chodí. Je klidná, rozvážná a všechno dobře a rychle zvládá, jak přípravu a podání jídla, tak nákupy. Moc děkujeme.

M.

13. 7. 2017

Dobrý den,

tímto bych chtěl zda byste mohl poděkoval mým jménem všem pečovatelkám (vedoucí p. Farkašová) a zdravotním sestrám zejména p. Vrtalové (vedoucí p. Bartošová) za vynikající péči o mou matku K. T.

Ještě jednou moc a moc děkuji a smekám před jejich profesionálním přístupem k starým lidem.

E.T.- syn

18. 5. 2017

Dobrý den,

moc děkuji všem pečovatelkám. Pravidelná pomoc v domácnosti hodně uleví jak mamince, tak mně; zároveň vidím, že pravidelná návštěva ze strany Charity je pro maminku důležitým mentálním a sociálním podnětem – pookřála, se zájmem mi o jednotlivých pečovatelkách vypráví, je to pro ni zajímavá zkušenost. Začít využívat Vaše služby byl rozhodně krok správným směrem.

S díky a s pozdravem B. P.

 29. 11. 2016

Klidné prožití svátků vánočních a do roku 2017 hodně sil a trpělivosti ve vaší práci,

přejí L. K. s rodinou DĚKUJEME!

Vážené a milé asistentky a všichni, kdo jste pečovali o moji maminku M.i E.. Děkuji za péči, trpělivost a některým z vás i za spoustu empatie a lásky, kterou rozdáváte. Sdíleli jste s naší rodinou téměř sedm let naše životy a já osobně vám mnohokrát děkuji za slova podpory a uznání, která z vašich úst zaznívala a pomáhala v těžkých chvílích.

29. 10. 2016

Děkujeme za řadu pomocí, kterou nám usnadňujete život. Práce všech zaměstnancům od Vás je velmi “chápající” a obětavá. Okamžitý účinek mělo tatínkovo chodítko a maminčiny berle. Tatínkova pohyblivost se tím velmi zlepšila, nebojí se chodit, opře se. Tím se zlepšila možnost i chodit do koupelny. Proto, pokud by to bylo možné, bychom prozatím zrušili tatínkovo koupání s tím, že pokud by se situace zhoršila, opět bychom se na vás s prosbou obrátili.

Děkujeme a přejeme hodně zdraví a úspěchů ve Vaší velmi záslužné práci.

P. a H.

říjen 2016

Milá Charito,

chtěla bych se s Vámi podělit o svoji radost a poděkovat za celou rodinu a hlavně i za moji maminku. Počátkem loňského ledna si maminka zlomila na namrzlém chodníku krček stehenní kosti a pohmoždila si ruku. Byla hospitalizována v nemocnici a téměř dva měsíce ležela na oddělení následné péče. Denně jsme za ní chodili, přes všechnu bolest ze zranění a těžkostí spojených s pobytem v nemocnici byla aktivní, se zájmem nás kontrolovala, jak jsme zabezpečili domek, ve kterém žije již sama, jak jsme se postarali o jejího malého psa a slepice. Povídala, jak moc se těší domů, s radostí sobě vlastní mluvila o svých plánech do budoucna.

Pár dní před ukončením jejího pobytu v českobudějovické nemocnici nám sociální pracovnice oddělení následné péče doporučila, abychom si buď maminku vzali domů a pomohli jí s rekonvalescencí, nebo abychom se snažili zajistit pečovatelskou službu, a předala nám kontakty i na Vás, na Charitu.

Maminka tvrdošíjně trvala na svém, že chce domů, do domečku s pejskem a slípkami. Prostě domů na vesnici, kde spolu s tatínkem prožili celý život a kde nás všechny vychovala. Domů, kde se na ledu zranila, a přesto to místo miluje. Stačil jeden telefonát a z celé rodiny spadla velká starost. (…)

Váš sociální pracovník přišel v dohodnutý čas, chvíli jsme mluvili o našich možnostech, maminka povídala, co všechno by potřebovala, když je ještě připoutaná k lůžku a pohybovat se může jen s dopomocí. Získávali jsme další informace, zlepšila se nám nálada po zjištění, že pečovatelka může přijít již ráno a zatopit, pomůže s ranní hygienou, oblečením, že v poledne i večer se její návštěva může zopakovat, pokud nebudeme mamince schopní pomoci my, rodina. Zjistili jsme také, že může na doporučení lékaře docházet za maminkou zdravotní sestra Charity a s maminkou rehabilitovat. Za pár desítek minut jste nám pomohli vyřešit spoustu starostí, se kterými jsme si nevěděli rady.

Již druhý den ráno přišla v domluvený čas paní pečovatelka (…) a také se dostavila zdravotní sestřička a cvičila s maminkou poraněnou nohu. Asi po měsíci si maminka sama změnila Vaše služby, začala chodit na procházky s pejskem a doprovodem pečovatelky, těšila se na každou její návštěvu…

Maminka před pár dny zemřela, ve spánku, ale jen díky Vám a Vašim pečovatelkám se nám všem podařilo mamince umožnit být doma, prožít ten rok a půl tam, kde to celý život milovala…

Moc děkujeme! A. N.

31. 5. 2016

Vážení pracovníci Domina,

v uplynulých týdnech jsme se studenty reflektovali nové poznatky a dovednosti, které získali v průběhu své odborné praxe na Vašem pracovišti. Uvědomili jsme si, kolik času a pozornosti jste jim v rámci praxe věnovali.

Chceme Vám proto poděkovat, že studenti díky Vaší pomoci získali cenné praktické zkušenosti, které mohou onfrontovat s poznatky získanými v průběhu studia. Věříme, že tato spolupráce je oboustranně obohacující.

S poděkováním a přáním všeho dobrého Mgr. Magdalena Ehrlichová, Teologická fakulta

13. 5. 2016

Vážená a milá paní Motisová,          (koordinátorka Charitní pečovatelské služby B),

doslova mě fascinuje, jak rychle a navíc laskavě plníte má přání, a to jak Vy, tak všechny Vaše spolupracovnice. Moje rodina dobře ví, jaký poklad ve Vás všichni máme.

Dík a přeju klidný víkend. J.V.

3. 5. 2016

Vážený pane řediteli.

Dovolte, abych Vám, i celému kolektivu poděkovala za péči, kterou jste poskytovali našemu tatínkovi až do jeho skonu. Vážím si práce sestřiček ( v našem případě p. Eva Mileretová), pečovatelek, jejichž jména bohužel neznám a v neposlední řadě i pečovatelů p. Milana a p. Filipa. S nimi se všemi ruku v ruce přicházela empatie, světlo, úsměvy a tolik důležité popovídání. V tomto oboru kromě svých povinností vynikal především p. Milan, který má široký záběr vědomostí a tím pádem nepřeberné možnosti. Pro staré lidi je důležité vědět, že má o ně ještě někdo zájem. Ještě jednou velký dík vám všem za pomoc přeji pevné zdraví, hojnost sluníčka a spokojených klientů.

S pozdravem D. B.

21. 9. 2015

Vážený pane řediteli,

v posledních třech letech byla moje matka tak nemocná, že vyžadovala celodenní péči. Tuto složitou životní situaci bych nebyla schopna zajistit bez pomoci Vašeho oddělení Komplexní domácí péče - Osobní asistence.

Chci touto cestou poděkovat Vašim pracovnicím, zejména Petře Sýkorové, Irmě Zemkové a Pavlíně Petráskové, kteé nejvíce zajišťovaly službu, osobní asistenci mé matce v době mé nepřítomnosti. Jejich nelehké, složité, ohleduplné a odpovědné práce si nesmírně vážím.

Přeji Vám i Vašim pracovnicím vše nejlepší ve Vaši smysluplné práci.

S pozdravem   J.Č

15. 10. 2014

Vážený pane řediteli,

vykonávám opatrovnici paní B. Jmenovaná trpí Alzheimerovou chorobou a já nemám možnost denně u ní být. Obrátila jsem se na vaši Charitu a měla jsem velké obavy, jak bude tato služba probíhat.

Jsem mile překvapena, jak pracovnice zodpovědně vykonávají svou práci. Všechny jsou vstřícné, milé a spolehlivé. Prosím vyslovte jim uznání a poděkování za jejich práci.

M. E.

20.12.2013

vážený pane řediteli.

Chtěly bychom poděkovat za pomoc a péči o naše staré rodiče celé charitě. Rodiče jsou staří a zcela opuštění, celý zbytek naší rodiny žije v Praze, kam se naši odmítají přestěhovat. Proto využíváme pomoc charity. Zejména velice děkujeme a chválíme slečnu Pavlu Floriánovou. Jsme s ní v kontaktu přes maily, slečna Pavla vždy pohotově odpoví a zařídí ochotně všechno, co pro rodiče potřebujeme, je obdivuhodná, obětavá, vše s námi konzultuje. Pokud takto fungují všichni vaši zaměstnanci je to opravdu v dnešní době komerce až neuvěřitelné. Přejeme Vám a všem pracovníkům charity krásné svátky a velký, obrovský dík.

V. S. a I. Š. dcery

duben 2013

Vážení,

přijměte prosím moje nejupřímnější poděkování za péči, kterou jste věnovali po dlouhá léta prostřednictvím vašich pracovnic mé těžce nemocné manželce, paní Z. CH.

Díky patří především paní Zorce Šílené, na jejíž podnět jsem se obrátil na vaši organizaci a požádal o pomoc při ošetřování a péči o moji ženu.

Velké poděkování také přísluší paní Jarce Tanzerové, která denně vzorně pečovala a ošetřovala moji manželku a slovní komunikací významně pomáhala k udržení relativně dobré psychické pohody nemocné, a která optimálně a v mezích možností ulehčovala poslední dny života mé ženy.

Chtěl bych také poděkovat paní Evě Mileretové a dalším sestřičkám, které zastupovaly paní Jarku.

Všem ještě jednou můj nejvřelejší dík"

P. CH.