Benefiční koncert pro Charitu v kostele na Hosíně

Benefiční koncert pro Charitu v kostele na Hosíně

Benefiční koncert městské charity v Českých Budějovicích vynesl přes 10 tisíc korun! Výnos z koncertu bude zdvojnásoben Nadací Divoké Husy a bude v příštím období použit na podporu komunitního života seniorů.

Výtěžek poputuje na práci v malých obcích regionu, zejména v obcích Borek u Českých Budějovic a Rudolfov, kde má pečovatelská služba Městské charity svá dislokovaná pracoviště.

Své umění na koncertu předvedl dětský pěvecký sbor Canzonetta ze Základní umělecké školy Bezdrevská v ČB a ženský pěvecký sbor VOX NOVUS. Bezchybný výkon dětského sboru Canzonetta, který na počátku prosince vyhrál první místo - Zlaté pásmo na XI. Mezinárodní soutěži adventní a vánoční hudby v Bratislavě, nadchl v mrazivém prostředí kostela Sv. Petra a Pavla na Hosíně více než 130 návštěvníků benefičního večera.

Ti se zároveň mohli potěšit trhem drobných adventních ozdob nebo svícnů, výrobků klientů MCH ČB nebo drobným občerstvením a teplými nápoji. Vítaným zpestřením byla i komentovaná prohlídka budovy kostela a stručný historický exkurs přednesený starostou obce Hosín a správcem farnosti J. Řičánkem.

Po celou dobu koncertu vládla navzdory mrazivému prostředí příjemná atmosféra, úsměvy ani přáními příjemného Adventu nadcházejících vánočních svátků se nešetřilo.

Městská charita České Budějovice velmi děkuje za podporu Dopravnímu podniku města Č. Budějovice, a.s., pekárně Penam, a.s. Č. Budějovice, samosprávě obce Hosín a Biskupství českobudějovickému.

Zvláštní poděkovaní patří sborům Canzonetta a Vox Novus za jejich výborný pěvecký výkon. 

Děkujeme za vzácný zážitek, i všem, kteří na charitativní akci přispěli.

logo divoké husy