Piknik pro osoby bez domova

Piknik pro osoby bez domova

Již po osmé proběhl náš oblíbený PIKNIK PRO OSOBY BEZ DOMOVA v parku ve Stromovce. Atmosféra byla více než letní a pohoda byla cítit na každém kroku :o)

Příští rok to zopakujeme znovu!!

Dne 13. 6. 2019 se uskutečnil v oblasti mezi parkem Stromovkou a Sokolským ostrovem Piknik pro osoby bez domova. Akce se uskutečnila již po osmé a jako pokaždé, měla klasný ohlas a proběhla v pohodové atmosféře. Akce se zúčastnilo cca 23 uživatelů Terénního programu a Domu sv. Pavla a několik zaměstnanců těchto služeb. Přišli se však podívat také zástupci jiných sociálních služeb (Mezi Proudy), Magistrátu města České Budějovice či z tisku.

Jako občerstvení byly podávány klobásy a párky s chlebem, uživatelé si mohli vybrat mezi několika druhy hořčice a dresinků a dále čerstvá zelenina, kozí rohy či nakládané okurky. Jako sladká tečka bylo podáváno sladké pečivo (donuty, muffiny, koláče). K pití byly nealkoholické limonády či voda, k dispozici byla pro uživatele také káva (smetana, cukr) či čaj.

Na programu pikniku byl především fotbal, který uživatele natolik pohltil, že nedošlo ani na námi naplánovanou soutěž. Nikomu to však nevadilo. Uživatelé se navíc sami domluvili na dalším fotbale, který si zahrají příští čtvrtek se zástupcem z tisku, který se pikniku téměř po celou dobu účastnil. Na dekách se mezi tím povídalo o všedních starostech a radostech, bylo poskytováno i sociální poradenství. Terénní program v rámci pikniku nabízel uživatelům také drobné oblečení a obuv, případně zdravotnický materiál k ošetření (náplasti, obvazy).

Těšíme se na další akci! Tahle byla opravdu vydařená!!

 

Související galerie