Střípky z Tříkrálové sbírky 2019

Střípky z Tříkrálové sbírky 2019

Od 1. ledna do 14. ledna probíhá po celé České republice Tříkrálová sbírka. Městská charita České Budějovice stejně jako každý rok koledovala například v těchto lokalitách: Hluboká nad Vltavou, Olešník, Zahájí, Srubec, Hosín, Dobrá Voda, Dubné, Branišov a mnoho dalších.

Hluboká nad Vltavou a okolí

 

Na Hluboké během soboty a neděle panovala velmi příjemná atmosféra, koledníčci byli velmi nadšení a i přes nepřízeň počasí dokázali svým nadšením nakazit široké okolí.  Během koledování chodili koledníci s různými zážitky, jedni dokonce zvládli improvizaci koledy v anglickém jazyce, když narazili na cizince.

Dalším milým zážitkem bylo koledování v Domově důchodců, kde se zpěváci setkali s velkým úspěchem a v neděli měli jedni z koledníků možnost i s kytarovým doprovodem zpívat během bohoslužby v kostele, což mělo velmi slavnostní ráz a účinkující z této možnosti měli velkou radost.

 

 

V Olešníku zase například drží tradici, že koledníčci se po koledě sejdou a jedna z maminek jim pořádá již druhým rokem „párty“, na kterou se děti velmi těší.

 

 

Staré Hodějovice

 

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež V.I.P. by chtěly tímto poděkovat zástupcům obce Staré Hodějovice za možnost koledovat v rámci Tříkrálové sbírky v jejich obci.​

V sobotu 5. 1. koledovaly ve Starých Hodějovicích 4 skupinky koledníků. Zástupci obce nám opět dali možnost využít prostory obecního úřadu k tomu, abychom se připravili na koledování (převléknout se, občerstvit a doladit poslední tóny tříkrálové koledy). Koledníci se už moc těšili, protože ví, že ve Starých Hodějovicích jsou lidé štědří a koledníkům přispívají nejen do kasičky , ale dostávají i dobroty pro sebe. Počasí bylo opravdu zimní, sněžilo i pršelo, ale to koledníkům neubralo na náladě a celé dopoledne si užili.

 

Další zajímavé příběhy budeme průběžně doplňovat.