Denní centrum a Noclehárna pro osoby bez domova v Háječku Zobrazit fotogalerii
18. dubna 2020 Aktuálně

Denní centrum a Noclehárna pro osoby bez domova v Háječku

V letním kině Háječek jsme, v současné chvíli ve spolupráci s Krizovým štábem ORP, otevřeli provizorní Denní centrum a Noclehárnu pro osoby bez domova. Volné prostory v Domě sv. Pavla budou ponechány pro případ výskytu podezření na onemocnění koronavirem a případnou karanténu.

Režim Denního centra i Noclehárny v Háječku zůstáva stejný jako v Domě sv. Pavla. Příjem na Noclehárnu je v současné chvíli od 17:30 hod. s kapacitou 20 lůžek a přespání osob bez domova bude hrazeno z projektu Budějcká Noclenka. K dispozici naši klienti mají jídelní stan, 2 sprchy, záchody, možnost využití pračky a také občerstvení v podobě horkých nápojů, potravin, které nám dodává Potravinová banka a v neposlední řadě také obědové teplé polévky. To vše za přítomnosti sociálního pracovníka, asistenta z Domu sv. Pavla a dobrovolníků. Pomoc nám také nabídnul Český červený kříž, který nám dovezl spacáky, hygienické balíčky a dezinfekci pro naše klienty i nás samotné. Velké díky také patří náměstku primátora Ing. Viktoru Vojtkovi, který nám je nápomocen každý den a díky kterému, máme vše, co potřebujeme k zabezpečení chodu provizorního Denního centra a Noclehárny v Háječku. Děkujeme!
A jak dlouho toto provizorní řešení bude trvat? Sami nevíme, ale budem věřit, že co nejkratší dobu a že v létě se vše vrátí do starých, dobrých kolejí.