Pomáhat je Boží

 

Dekacert_final-000001

Dekacert_final-000002

Dekacert_final-000003

Dekacert_final-000004

Naši klienti - zdroj životní moudrosti a energie

Každý klient je pro nás důležitý. Některé doprovázíme řadu let, využívají naši komplexní péči a navštěvujeme je i několikrát denně. Jiní řeší krizovou životní situaci a pro její překlenutí jim stačí krátkodobé využití jedné z námi nabízených služeb. Pro nás i naše klienty je podstatná nejen profesionalita našich pracovníků a kvalita služeb, ale i lidský přístup, vzájemná komunikace a důvěra.

Mnohdy je práce našich zdravotnic, pečovatelek, pečovatelů a sociálních pracovnic a pracovníků fyzicky i psychicky náročná, ale díky klientům, u kterých se navzdory jejich vysokému věku, vážnému onemocnění či postižení setkáváme s obdivuhodným elánem a optimismem, životní moudrostí a nadhledem, se nám daří potřebnou energii opět načerpat. Právě oni jsou pro nás nezbytnou motivací pro další práci. Některé z nich bychom vám postupně rádi představili a zároveň se podělili o zpětnou vazbu na naše služby, které si vždy velmi vážíme a která je pro nás rovněž nesmírně důležitá. 

Moje babička Věra
26. března 2021 Pomáhat je Boží

Moje babička Věra

Moje babička se narodila v roce 1933. Žije sama v bytě a do minulého roku se dokázala o sebe postarat. Již delší dobu nechodí ven, a tak jsem nákupy a pomoc s úklidem v domácnosti zajišťovala já. V lednu 2021 se babičce stala nehoda, kdy v bytě upadla a zůstala uvězněná na toaletě. Po několika hodinách se jí podařilo přivolat pomoc sousedů. Byla převezena do nemocnice a po propuštění bylo jasné, že bude potřebovat někoho, kdo by více pomáhal. Kontaktovala jsem Městskou charitu České Budějovice a požádala o pomoc.  

Poděkování osobní asistenci
26. února 2021 Aktuálně

Poděkování osobní asistenci

Dobrý den. Chtěl bych poděkovat za všechny služby, které vaše organizace pro nás, respektive pro mého otce dlouhodobě zabezpečovala. Jednalo se o osobní asistenci. Musím říct, že do doby, než můj otec zůstal dlouhodobě upoután na lůžko jsem si ani nedovedl představit co péče o takto postiženého člověka obnáší a hlavně jak moc jsou potřebné organizace právě jako ta vaše.

Maël Boissinot
5. října 2020 Pomáhat je Boží

Maël Boissinot

Naše pomoc Osobní asistence se vyplatila i v tomto případě. Mladý, usměvavý muž, připoutaný na vozík, dokončil své bakalářské studium na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. 

Paní Zdeňka Kindlerová (94 let)
5. října 2020 Pomáhat je Boží

Paní Zdeňka Kindlerová (94 let)

Paní Kindlerová je dáma, která prožila plnohodnotný a bohatý život po boku úspěšného a milovaného muže a přes svůj úctyhodný věk je stále plná elánu a radosti ze života.