Pečovatelská služba

Poskytujeme pomoc, podporu a péči ve vymezeném čase v přirozeném domácím prostředí osobám se sníženou soběstačností a rodinám s dětmi, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby. Službu poskytujeme dle jejich individuálních potřeb, možností a schopností. Těmto lidem pomáháme např. s hygienou, úklidem, při podávání stravy. Zajistíme nákupy, dopravu k lékaři, dovoz oběda. Služba je zpoplatněna.

pečovatelská služba

Příklad dobré praxe

Paní Pavla žije sama v malém bytě panelového domu. Z rodiny se stýká pouze s vnučkou, která je však časově velmi vytížená a hodně cestuje, není tedy v jejích možnostech zajistit pomoc v míře, které by paní Pavla potřebovala ...

Paní Pavla nebyla schopna dojít na nákup a uvařit si hlavní jídlo, tak vnučka oslovila a začala využívat pro babičku Pečovatelskou službu Městské charity. Pak přišlo zhoršení zdravíčka a dlouhý pobyt v nemocnici. Tam se její stav natolik zhoršil, že pracovnice nemocnice vyřídila paní Pavle pobyt v domově seniorů. Tady byla rok a nebyla zde šťastná, toužila po návratu domů a zhoršoval se jí psychický stav. V té době vnučka oslovila po předchozí zkušenosti znovu českobudějovickou Charitu s prosbou, zda bychom babičce mohli po návratu do domácího prostředí opět pomáhat s činnostmi, které sama nezvládne. Ve spolupráci s vnučkou jsme zajistili babičce bezpečné domácí prostředí a současně připravili potřebné kompenzační pomůcky, které jsou při fungování v domácnosti pro paní Pavlu nezbytné (chodítko, nástavec na WC, závěs nad postel…). V den příchodu domů měla již zajištěný oběd a nákup dle svého přání. Z našich služeb paní Pavla dále využívá běžný úklid a údržbu domácnosti a pomoc při úkonech osobní hygieny. Zároveň jsme vyřídili všechny potřebné papíry (žádost o navýšení příspěvku na péči a související dávky). Časem se paní Pavla doma aklimatizovala, zlepšil se jí psychický stav a vyslovila přání, že by chtěla s někým trávit volný čas – vyprávěním, procházkami, předčítáním. Sociální pracovnice tedy po domluvě zajistila charitní Osobní asistenci, která ji navštěvuje třikrát týdně a zajišťuje jí aktivní a smysluplné trávení společného času dle jejích představ. Paní Pavla je spokojená, protože může důstojně žít ve svém vlastním bytě, v prostředí, které zná celý život a cítí se v něm v bezpečí.

Provozní doba
PO–PÁ                 6:30–20:00 hod.
Víkendy + svátky  6:30–18:00 hod.

Kancelář vedoucí služby a sociálních pracovnic
PO–PÁ                7:00–15:30 hod. (dle telefonické domluvy)

registr poskytovatelů soc.služeb        popis služby dle registru

 

Kde nás najdete: Žižkova tř. 309/12, 370 01 České Budějovice - budova Stavounionu

mapa Žižkova 12 orig

Sociální služba je podpořena z rozpočtu Jihočeského kraje a Statutárního města České Budějovice

MM     jihocesky kraj-barevne
       

Kontaktujte nás:

adresa: Žižkova 12, 370 01 České Budějovice
telefon: 387 718 220, 731 604 510
e-mail: pecovatelka@cbudejovice.charita.cz

Mgr.  Jana Řeháková

Tel.: 731 604 510, 387 718 220
vedoucí Charitní pečovatelské služby, sociální pracovnice

Mgr. Lucie Bicková

sociální pracovnice Charitní pečovatelské služby

Bc. Kateřina Klečková

sociální pracovnice Charitní pečovatelské služby

Jitka Beníšková

Tel.: 387 718 211, 775 655 399
koordinátorka Charitní pečovatelské služby A

Renata Šupitarová

Tel.: 387 718 216, 731 604 194
koordinátorka Charitní pečovatelské služby B