Tříkrálová sbírka

006477_05_138309

Všem koledníkům a koordinátorům, kteří se těšili  a připravovali na tradiční koledu, děkujeme za čas, který věnovali přípravám, zastupitelům měst, obcí a farností za podporu a důvěru, které si velmi vážíme. Rovněž děkujeme všem, kdo umožnili nebo zprostředkovali umístění statických kasiček na veřejně přístupných místech. A především děkujeme dárcům, kteří přispěli na dobrou věc! 

Již jsme rozpečetili všech 246 statických kasiček v Českých Budějovicích a okolních městech a obcích. Celková částka činí 344 954 Kč.

města a obce       České Budějovice

Celkový výtěžek Tříkrálové sbírky 2021 na www.trikralovasbirka.cz.

příběhy pomoci

 

Zapojte se aktivně do Tříkrálové sbírky, která probíhá každým rokem.

Kontaktujte nás:

Dr. phil Markéta Králová, tel.: 731 604 193, e-mail: marketa.kralova@cbudejovice.charita.cz

Aktuálně:

Zdravotní pomůcky pro Jiříka z Tříkrálové sbírky 2021
20. srpna 2021 Aktuálně

Zdravotní pomůcky pro Jiříka z Tříkrálové sbírky 2021

Dvaadvacetiletému Jirkovi nikdo neřekne jinak než Jiřík.  Dětská mozková obrna provázená kvadruparézou donutila jeho maminku ve svém životě mnohé změnit a uzpůsobit, ale rozhodně ani jednomu z nich nevzala radost ze života a motivaci zvládat úskalí, která tato nemoc a život přinášejí. A že jich není málo.

Tříkrálová sbírka vynesla téměř 81,5 milionu korun. Peníze už pomáhají
27. května 2021 Charita Česká republika

Tříkrálová sbírka vynesla téměř 81,5 milionu korun. Peníze už pomáhají

Letošní Tříkrálová sbírka už je spočtena do poslední koruny. V pořadí 21. ročník vynesl 81,476 milionu korun. Tak dobrý výsledek letos nikdo nečekal. Tradiční koleda se totiž tento rok musela kvůli epidemiologické situaci obejít bez toho hlavního: bez koledníků v ulicích. Do sbírky tak bylo možné přispět pouze online nebo prostřednictvím „statických pokladniček“. A vybrané peníze dávno neleží jen tak na účtu, ale už pomáhají po celé republice těm nejpotřebnějším, kteří se ocitli v nouzi. Třeba i kvůli epidemii covid-19.

Tříkrálová sbírka 2020 přispěla k obnově vozového parku městské Charity
16. dubna 2021 Aktuálně

Tříkrálová sbírka 2020 přispěla k obnově vozového parku městské Charity

Pečovatelská služba Městské charity České Budějovice poskytuje svoje služby osobám s omezenou soběstačností na území celého ORP České Budějovice. V průběhu loňského roku ji při kapacitě 19 uživatelů v daný moment využilo celkem 414 uživatelů. Při tompo objemu smluv a s dvaceti sedmi pracovníky v přímé péči je velmi důležitá logistika a kvalitní vozový park.

Do tříkrálových pokladniček na jihu Čech lidé přispěli přes 3 miliony Kč
24. února 2021 Diecézní charita České Budějovice

Do tříkrálových pokladniček na jihu Čech lidé přispěli přes 3 miliony Kč

Příspěvky v pokladničkách Tříkrálové sbírky jsou sečteny. Do 884 pokladniček rozmístěných po celé českobudějovické diecézi se vybralo celkem 3 057 191 Kč. Dalších téměř 670 tisíc Kč zatím přinesla online koleda. Netradiční podoba tradiční sbírky přinesla potřebným na jihu České republiky dosud dohromady přes 3,7 milionu Kč. Koleda ale ještě nekončí, online i pomocí DMS lze totiž sbírku podpořit až do konce dubna.

Tříkrálové pokladničky rozpečetěny, dárci letos sbírku podpořili 80 miliony korun. Děkujeme!
22. února 2021 Charita Česká republika

Tříkrálové pokladničky rozpečetěny, dárci letos sbírku podpořili 80 miliony korun. Děkujeme!

Příspěvky v pokladničkách Tříkrálové sbírky jsou sečteny a výsledná částka z nich dosáhla celkem 52,3 milionu korun. Dalších téměř 24 milionů přinesla on-line koleda na webových stránkách sbírky a přes 4 miliony doputovaly od štědrých dárců přes DMS. Celkem tak letošní Tříkrálová sbírka přinesla potřebným 80,3 milionu.